باشگاه خبرنگاران/ رسانه آبولا پرتغال با انتشار گزارشی، از ۹ پیشنهاد کی روش از سراسر دنیا خبر داد.
کارلوس کی روش، سرمربی ۶۵ ساله فوتبال ایران، چندی پیش قراردادش را با فدراسیون فوتبال کشورمان تا پایان جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ امارات تمدید کرد اما پس از عقد قرارداد مجدد، کشورهای دیگری مانند مکزیک، مراکش و ... در صدد به خدمت گیری پیرمرد پرتغالی فوتبال ایران بودند که تاکنون موفق به این کار نشده اند.
ساعتی پیش رسانه آبولا پرتغال با انتشار گزارشی، واکنش جالبی به پیشنهادات زیاد کی روش از سراسر دنیا نشان داد که در زیر می خوانید.
کارلوس کی روش به طور کامل به تعهداتش با فوتبال ایران پایبند است تا همراه با این تیم بتواند چهارمین قهرمانی ایران در جام ملت های آسیا پس از ۳ دوره قهرمانی ( ۱۹۶۸ - ۱۹۷۲ - ۱۹۷۶ ) را کسب کند. مسابقات جام ملت ها از ۵ ژانویه ۲۰۱۹ ( شنبه ۱۵ دی ماه ۱۳۹۷ ) و یک فوریه ۲۰۱۸ ( جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ ) ادامه دارد. تمام مردم فوتبالدوست ایران به ۸ سال حضور کی روش در ایران اشاره می کنند و امیدوارند با این تیم قهرمانی در آسیا را بدست آورند.
این رسانه ادامه داد: البته در این میان، نام مرد پرتغالی ( کی روش ) با چند تیم همراه بوده است. رسانه مکزیکی از انتخاب احتمالی کی روش به عنوان سرمربی فوتبال این کشور خبر داده بود و سپس صحبت جایگزینی خوان کارلوس اوسوریو در کلمبیا شد و اکنون بحث مراکش وجود دارد. پس از تساوی مراکش مقابل کومور در مقدماتی جام ملت های آفریقا صحبت هایی مبنی بر استعفای اروه رنار شنیده می شود و فدراسیون فوتبال مراکش علاقه مند به جذب این مربی است.
آبولا در پایان نوشت: پس از درخشش ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه ( شکست یک بر صفر مقابل اسپانیا، تساوی یک بر یک با پرتغال و پیروزی یک بر صفر مراکش ) کی روش از ۹ کشور مراکش، الجزایر، کره جنوبی، مصر، قطر، مکزیک، کلمبیا، کامرون و ازبکستان پیشنهاد داشته که برخی از آنها به دلایل مختلفی لغو شده است.
گفتنی است، کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران تا پایان جام ملت های آسیا 2019 امارات قرار دارد و به طور قطع تا پایان آن مسابقات در کشورمان خواهد ماند.