تسنیم/ دیگو مارادونا به‌دلیل آرتروز شدید زانو باید به زودی تحت عمل جراحی قرار بگیرد.
دیگو مارادونا اسطوره فوتبال آرژانتین دچار آرتروز شدید زانو است و باید تحت عمل جراحی قرار بگیرد.
جرمن اوچوا، پزشک کلمبیایی مارادونا با اعلام این خبر گفت که کاپیتان سابق تیم ملی آرژانتین در هر دو زانویش دچار ورم شدید مفاصل شده به طوری که اگر تحت عمل جراحی قرار نگیرد راه رفتن برایش سخت خواهد شد.
اوچوا گفت: پیش از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، درمان موقتی انجام دادیم تا مارادونا بتواند فعالیت‌هایش در خلال آن تورنمنت را به بهترین شکل انجام دهد. او از ناحیه زانوی هر دو پا دچار آرتروز شدید و دیگر برای زانو‌هایش غضروفی باقی نمانده است. استخوان‌های او به هم ساییده می‌شوند. این مشکل بزرگی است چون باعث ایجاد درد شدید، ورم و محدودیت در حرکت می‌شود.
پزشک مارادونا افزود: مارادونا می‌داند که راه حل درمان مشکلش عمل جراحی و قراردادن پروتز در زانو‌هایش است. دیر یا زود او باید تن به این کار بدهد و تنها راه حل درمانش همین است.
اخیراً ویدئویی از مارادونا در حال تمرین دادن تیم دورادوس دسینالوا در دسته دوم فوتبال مکزیک منتشر شده که نشان می‌دهد او برای راه رفتن به حالت عادی مشکل دارد.
اوچوا با اشاره به این موضوع ادامه داد: وضعیت دیه‌گو به مرحله‌ای نمی‌رسد که او دیگر نتواند راه برود. به لطف پیشرفت تکنولوژی راه حلی برای درمان مشکل او وجود دارد اما این راه حل تنها با عمل جراحی حاصل می‌شود.
اوچوا پیش از این هم یک بار زانوی پای چپ مارادونا را در سال ۲۰۰۴ عمل جراحی کرده است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید