آخرین خبر/ نفرات راه یافته به مرحله نیمه نهایی 4 وزن نخست مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان در مجارستان مشخص شدند.
مسابقات اوزان 61، 74، 86 و 125 کیلوگرم رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان از ظهر امروز در شهر بوداپست مجارستان آغاز شده است که با برگزاری مراحل مقدماتی نفرات راه یافته به مرحله نیمه نهایی 4 وزن نخست مشخص شدند.
از حوادث جالب توجه این رقابت‌ها می‌توان به شکست 11 بر 6 حسن یزدانی، قهرمان جهان و المپیک در همان دور نخست مقابل دیوید تیلور آمریکایی اشاره کرد.
جردن باروز، دیگر قهرمان جهان و المپیکی بود که در این رقابت‌ها در مرحله یک‌چهارم نهایی با نتیجه 6 بر 5 مغلوب زائوربک سیداکوف از روسیه شد تا با توجه به شکست این کشتی‌گیر مصطفی‌ حسین‌خانی نماینده کشورمان در وزن 74 کیلوگرم که در مرحله قبل مغلوب باروز شده بود از گردونه مسابقات حذف شود.
باقر یخکشی در وزن 61 کیلوگرم نیز در یک‌چهارم نهایی با نتیجه 10 بر 8 مغلوب رودریگوئز کوبایی شد تا برای ادامه کار منتظر پیروزی حریفش در نیمه‌نهایی و حضورش در فینال باشد.
پرویز هادی نیز در 125 کیلوگرم دست به کار بزرگی زد و در مرحله یک‌چهارم نهایی با نتیجه 3 بر2 از سد طاها آکگول، قهرمان جهان و المپیک از ترکیه گذشت و گام به نیمه‌نهایی گذاشت. وی در این مرحله باید به مصاف دیگر مدعی این وزن، پتریاشویلی، دارنده مدال برنز جهان و المپیک از گرجستان برود.
* نفرات راه یافته به مرحله نیمه‌نهایی اوزان مختلف به شرح زیر است:
61 کیلوگرم:
بکا لومتازده (گرجستان) - گاجی مراد رشیداُف (روسیه)
بونه رودریگوئز (کوبا) - جوزف کولون (آمریکا)
74 کیلوگرم:
سونر دمیرتاش (ترکیه) - آوتاندیل کنتچادزه (گرجستان)
فرانک چامیزو (ایتالیا) - زائوربک سیداکوف (روسیه)
86 کیلوگرم:
داورن کوروگلی‌یف (روسیه) - دیوید تیلور (آمریکا)
فاتح اردین (ترکیه) - تیموراز فری‌یف ناکسی‌دائف (اسپانیا)
125 کیلوگرم:
پرویزی هادی (ایران) - گنو پتریاشویلی (گرجستان)
ژی‌وی دِنگ (چین) - سومیت (هند)
مسابقات کشتی آزاد با رقابت های اوزان 61، 74 ، 86 و 125 کیلوگرم شنبه 28 مهرماه، مسابقات وزن های 57، 65، 79 و 92 کیلوگرم در روز یکشنبه 29 مهرماه و رقابت های 70 و 97 کیلوگرم در روز دوشنبه 30 مهرماه آغاز می شود.
طبق قوانین اتحادیه جهانی کشتی، مسابقات هر وزن در 2 روز برگزار خواهد شد که رقابت های مقدماتی تا مشخص شدن فینالیست ها روز اول و رقابت ها شانس مجدد، رده بندی و فینال روز دوم انجام خواهد شد.
زمان وزن کشی ساعت 8:30 تا 9 صبح به وقت محلی و مسابقات صبح 10:30 تا 15:30 و رقابت های عصر در فاصله زمانی 17 تا 21:30 انجام می شود. فاصله زمانی تهران با بوداپست 90 دقیقه است به طوری که ساعت 10:30 به وقت بوداپست 12 به وقت تهران است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

نسخه جديد
آگهی