ایسنا/ عزت‌الله اکبری دارنده مدال نقره جهان در حالیکه تنها چند ثانیه تا رسیدن به فینال داشت برابر حریف آذربایجانی شکست خورد و به رده بندی رفت.
در ادامه رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان 2018 که در بوداپست مجارستان در حال برگزاری است، عزت الله اکبری دارنده مدال نقره جهان 2013 در بوداپست مجارستان در دیدار نیمه نهایی وزن 86 کیلوگرم برابر جبرییل حسن‌اف از آذربایجان و دارنده مدال‌های برنز المپیک۲۰۱۶ و برنز اروپا ۲۰۱۸ به روی تشک رفت و در حالیکه تا ثانیه‌های پایانی 3 بر یک پیش بود در خاک حریف نشست و در پایان با نتیجه3 بر 3 شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند.
اکبری پیش از این در دور نخست برابر جانی بور از فرانسه با نتیجه 10 بر 2 به برتری رسید، سپس مقابل سوسوکه تاکاتانی دارنده مدال نقره جهان از ژاپن در حالیکه تا ثانیه پایانی ۲ بر ۲ از حریف عقب بود موفق به خاک کردن حریف شد و ۴ بر ۲ به پیروزی رسید و در ادامه نیز در یک نبرد حساس گریگور گریگوریان از ارمنستان را ۷ بر ۴ شکست داد و راهی نیمه نهایی شد.
در ادامه این رقابت‌ها تا دقایقی دیگر علیرضا کریمی دارنده مدال برنز جهان 2015 در مرحله نیمه نهایی باید برابر جی‌دن کاکس دارنده مدال برنز المپیک و جهان از آمریکا به روی تشک برود.کاکس در رقابت‌های المپیک ریو موفق به شکست کریمی شده بود.
کریمی نیز پیش از این در دور نخست ریکاردو بائز از آرژانتین را ۱۳ بر صفر برد،سپس برابر شریف شریف‌اف قهرمان المپیک لندن از آذربایجان با نتیجه قاطع 7 بر صفر پیروز شد. وی در سومین مبارزه نیز ساکولوف از روسیه و دارنده مدال برنز زیر ۲۳ سال اروپا را با نتیجه ۱۲ بر یک از پیش رو برداشت و به نیمه نهایی رسید.
رضا اطری در وزن 57 کیلوگرم و امیر حسین مقصودی در وزن 65 کیلوگرم دو نماینده دیگر ایران در 4 وزن دوم بودند که اطری با شکست 5 بر 5 برابر آندریف نفر سوم اروپا از بلاروس و مقصودی نیز با شکست 7 بر 3 برابر ولادیمیر خینچگاشویلی قهرمان المپیک ریو از گرجستان از دور رقابت‌ها کنار رفتند.مصطفی حسین خانی آزادکار وزن 74 کیلوگرم ایران نیز در 4 وزن نخست با شکست برابر جردن باروز دارنده 5 طلای جهان و المپیک از آمریکا حذف شد.
همچنین در ادامه رقابت‌های 4 وزن نخست، ایران 3 نماینده در دیدارهای رده‌بندی دارد که تا دقایقی دیگر و از ساعت 20:30 دقیقه برای کسب مدال برنز جهان به مصاف رقبای خود می‌روند.یخکشی در دیدار رده بندی وزن 61 کیلوگرم باید به مصاف جوزف کولون از آمریکا برود.حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم برای کسب مدال برنز جهان رودرروی دارن کوروگلیف از روسیه قرار می‌گیرد و پرویز هادی نیز در سنگین وزن برابر آنزور خزریف از روسیه به روی تشک می‌رود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

نسخه جديد
آگهی