ورزش 3/ سرمربی پرسپولیس می گوید برد این تیم در قطر تنها یک امتیاز روحی و روانی است.
برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس از ساعت 12 روز دوشنبه با حضور در سالن نشست خبری فدراسیون فوتبال پاسخگوی خبرنگاران قبل از دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا با السد شد.
برانکو در بخش اول صحبت های خود درباره این دیدار گفت: خوشحالم که خبرنگاران زیادی در نشست خبری حضور دارند و به شما خوش آمد می گویم. ما بهترین روزهای زندگی خود با پرسپولیس را داریم و خوشحال و مفتخر هستیم که برای دومین سال پیاپی در نیمه نهایی لیگ قهرمانان به مصاف السد می رویم. در گروهی نیز با السد قطر بازی کردیم و این یک دلیل مهم است که نشان می دهد گروه ما تا چه اندازه سخت و جدی بوده است. افتخار می کنیم که در جمع 4 تیم برتر آسیا هستیم.
وی ادامه داد: این یک موفقیت بزرگ ورزشی برای ما، باشگاه و فوتبال ایران است. برای فردا انتظار یک نمایش زیبای ورزشی و یک خوشحالی ورزشی و استادیوم پر از جمعیت است. شما می دانید که حضور هواداران برای ما چقدر مهم است. هواداران در بردها و شکست ها همراه ما هستند و از همه برای ما مهم تر هستند. طبیعی است که همه کارها و تمرینات، برای هواداران است.
وی درباره السد حریف روز سه شنبه پرسپولیس بیان کرد: ما یک امتیاز نسبت به حریف در بازی رفت داریم اما این تنها یک معنا دارد و آن امتیاز روحی و روانی است ولی ما 90 دقیقه پیش رو داریم. السد تیم بسیار خوب و قوی است که 2-3 سال بازیکنان آن در کنار هم هستند. آنها با جذب گابی تقویت شدند و 8 ملی پوش قطری و بونجاح ملی پوش الجزایری را دارند. دو بازیکن بین المللی مانند ژاوی و گابی نیز در این تیم حضور دارند. بازی السد و استقلال در اینجا را به خاطر داریم و می دانیم که استقلال را شکست دادند و بنابر این ما نیز بازی سختی پیش رو داریم. ما در قطر نشان دادیم که قدرت، دانش و تجربه در کنار توانایی داریم و فردا نیز همه بازیکنان باید عالی ظاهر شوند تا به فینال برویم. به بازیکنانم اعتماد کامل دارم و از همه مهم تر این است که بازیکنان همگی سلامت هستند. امید عالیشاه البته مشکلات جزئی دارد. ماهینی اکنون در اتاق عمل است تا رباط صلیبی خود را جراحی کند و از همینجا برای او آرزوی سلامتی و موفقیت داریم. انتظار داریم بخشی از انگیزه و جدیت بازیکنان، ماهینی باشد.
برانکو در ادامه صحبت های خود بیان کرد: العین 8 گل از الدوحیل دریافت کرد و ما این تیم را حذف کردیم. به این نتیجه و بازیکنانم افتخار می کنم اما می دانم چه واکنشی پیش روی ما است. ما می خواهیم فردا لذت ببریم و به کار خود افتخار کنیم. می خواهیم هواداران و خانواده خود را خوشحال کنیم و طبیعی است که السد همین بلند پروازی را دارد. می خواهیم در فینال بازی کنیم و دوست داریم قهرمان آسیا و جهان باشیم ولی من خواسته ها و انگیزه ها و بلند پروازی هایم مشروع و منطقی است.
برانکو در واکنش به صحبت های فریرا درباره مسائل داوری، اضافه کرد: نمی دانم منظور سرمربی السد چه بوده است. خود شما می دانید که من در مورد داوری صحبت نمی کنم. اعتماد و اطمینان به داور مسابقه دارم و می دانم آنها به عنوان انسان امکان اشتباه دارند. اشتباه پیش می آید اما مطمئنا عمدی نیست. اگر بخواهیم درباره داوری حرف بزنیم و از داوری در دوحه گله کنیم، ما باید گله کنیم. من به داوران اعتماد دارم و تا به حال نیز گله نداشتم. در بازی های گذشته، داوران حتی یک خطا به ما هدیه نکردند.
سرمربی پرسپولیس در واکنش به این موضوع که آیا باز هم نعمتی در سمت راست دفاع به میدان می رود، بیان کرد: سیامک در بازی قبلی خیلی خوب بازی کرد و احتمالا در آینده در این پست بیشتر بازی خواهد کرد. خوشحال هستم بازیکنان ما در چند پست مختلف بازی می کنند. شجاع نیز در دو پست به میدان می رود. البته اگر ترکیب تیمی را می خواهید، من می توانم به شما ترکیب یک تیم را بگویم و آن هم السد است.
وی در واکنش به این موضوع که آیا شما بعد از صعود به فینال تصمیمی برای سبیل گذاشتن دارید، گفت که بعد از این بازی در این باره صحبت خواهد کرد.
برانکو در پایان صحبت های خود ضمن دعوت از همه هواداران پرسپولیس، بیان کرد: می دانم که پرسپولیس تا به حال در نیمه نهایی آسیا در تهران به میدان نرفته است و تلاش می کنیم تا در این بازی با حضور هواداران یک نمایش خوب داشته باشیم.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید