تسنیم/ پپ گواردیولا رویای قهرمانی در بالاترین سطح فوتبال باشگاهی را مورد اشاره قرار داد.
پپ گواردیولا در کنفرانس خبری پیش از بازی شاگردانش در تیم فوتبال منچسترسیتی مقابل شاختار دونتسک از رویای قهرمانی در بالاترین سطح فوتبال باشگاهی سخن گفت.
سرمربی منچسترسیتی اظهاراتش را با این جملات شروع کرد: برای قهرمانی در اروپا همه اعضای باشگاه باید آماده باشند و مالک، رئیس، هواداران، مربی و بازیکنان مشارکت خودشان را نشان دهند. باید فشار بیاوریم و یک گام رو به جلو برداریم. موظفیم ذهنیت قهرمانی داشته باشیم اما هنوز فاقد این فاکتور هستیم. هواداران به شما فشار می‌آورند تا قهرمان اروپا شوید و وقتی این اتفاق بیفتد به جام نزدیک‌تر می‌شوید. تیم خوبی هستیم و این را نمی‌توان انکار کرد اما برای قهرمانی اروپا به چیزی خاص نیاز داریم که الان آن را نداریم. دیر یا زود به این جام نزدیک‌تر می‌شویم و امیدوارم هر چه زودتر سال قهرمانی از راه برسد.
گواردیولا در ادامه افزود: هیچ وقت نمی‌دانید داشتن بازیکنانی که به اردوهای ملی نمی‌روند، چقدر خوب است! لاپورته دیر یا زود به تیم ملی فرانسه دعوت خواهد شد چون پیدا کردن مدافع مرکزی چپ پایی بهتر از او دشوار است. ما هرگز بازیکنانمان را مجبور به خداحافظی از بازی‌های ملی یا نه گفتن به تیم کشورشان نمی‌کنیم. شرایط همین است. نمی‌توانیم انکار کنیم برای بازیکنان 32، 33 ساله داشتن 10 روز استراحت بین بازی‌ها به لحاظ ذهنی خوب است، با این حال از طرف دیگر انگیزه بازی در جام‌های جهانی یا اروپایی هم هر بازیکنی را اغوا می‌کند!


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید