طرفداری/ از زمانی که فلورنتینو پرز برای خرید کیلیان ام باپه اقدام کرد و ناکام ماند، رئال مادرید ۱۴۰.۵ میلیون یورو صرف خرید بازیکنان جدید کرده است. در حالی که از فروش بازیکنان خود ۱۹۶ میلیون یورو به دست آورده است.
طبق اسناد منتشر شده فوتبال لیکس، رئال مادرید در تاریخ 20 جولای سال 2017، با باشگاه موناکو برای خرید کیلیان امباپه به مبلغ 180 میلیون یورو (214 میلیون یورو با احتساب مالیات) به توافق رسیده بود. اما در نهایت این ستاره فرانسوی به باشگاه پاری سن ژرمن پیوست. حال این سوال ایجاد می شود که رئال مادرید با این مقدار پولی که برای خرید ام باپه کنار گذاشته بود، چه کرده است؟
به گزارش آ اس، از زمانی که سفید های مادرید در خرید ستاره فرانسوی ناکام ماندند، آن ها 140.5 میلیون یورو صرف خرید رودریگو، تیبو کورتوا، آلوارو ادریوزولا، ماریانو و آندری لونین کرده اند. باید این نکته را در نظر داشت که خرید وینیسیوس جونیور با مبلغ 45 میلیون یورو در تاریخ می 2017 و قبل از ناکام ماندن آن ها در خرید ام باپه بوده است.
بزرگترین خرید سفید های مادرید از جولای 2017، رودریگو دیگر ستاره برزیلی به مبلغ 45 میلیون یورو است و انتظار می رود که او از تابستان آینده بتواند به تیم اصلی ملحق شود. دیگر خرید امسال باشگاه یعنی آندری لونین نیز به صورت قرضی به باشگاه لگانس پیوست و تنها سه خرید آن ها یعنی کورتوا، ادریوزولا و ماریانو در حال حاضر در تیم اصلی حضور دارند.
در این بازه زمانی، رئال مادرید از فروش بازیکنان خود 196 میلیون یورو به دست اورده است که شامل فروش کریس رونالدو ( 100 میلیون یورو به یوونتوس)، آلوارو موراتا (66 میلیون یورو به چلسی) و دنیلو ( 30 میلیون یورو به منچستر سیتی) می شود.
در نتیجه رئال مادرید از مجموع خرید و فروش بازیکنان خود، 55.5 میلیون یورو به دست آورده است که با احتساب 214 میلیون یورویی که برای خرید ستاره فرانسوی کنار گذاشته بودند، آن ها 269.5 میلیون یورو ذخیره کرده اند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید