آخرین خبر/ نیم‌فصل اول برای آبی‌ها آن طور که انتظار داشتند پیش نرفته است. پرونده نقل و انتقالات تابستانی استقلال دیر بسته شد و خریدهای جدید این تیم نتوانستند جایگرین خوبی برای بازیکنان جدا شده در زمستان باشند.
حال در فاصله زمانی حدود دو ماه مانده به آغاز پنجره زمستانی، تحرکات بازار نقل و انتقالات آغاز شده و قابل انتظار است که استقلال یکی از فعالین این بازار باشد. آبی‌ها فصل را با ۱۷ بازیکن بزرگسال در لیست خود آغاز کرده‌اند و یک جای خالی در لیست این تیم باقی مانده است. با این حال اضافه شدن دو بازیکن دید به لیست استقلال در زمستان قطعی است و داریوش شجاعیان و مرتضی آقاخان با رفع مصدومیت، به زودی شرایط بازی پیدا خواهند کرد. با اضافه شدن این دو بازیکن، استقلال یک بازیکن بزرگسال مازاد بر سهمیه قانونی خواهد داشت که به معنای جدایی قطعی یک بازیکن بزرگسال از این تیم در تعطیلات نیم‌فصل خواهد بود.
به عبارت بهتر استقلال به ازای هر خرید جدید خود در نیم‌فصل نیاز به خط زدن یک بازیکن دیگر از لیست خود خواهد داشت. این در حالی است که استقلال مشکلات اساسی در پست هافبک دفاعی، هافبک بازیساز و مهاجم نوک دارد. بازیکنان فعلی استقلال برای باقی ماندن در این تیم نیاز به درخشش در هفته‌های منتهی به نیم‎‌فصل خواهند داشت و در صورتی که نتوانند در ۴ بازی آتی این تیم کیفیت بالایی از خود نشان دهند به طور قطع در لیست خروج قرار خواهند گرفت چرا که لیست شلوغ آبی‌ها تنها در صورت جدایی برخی از بازیکنان فعلی مجوز جذب بازیکن جدید به این تیم را خواهد داد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید