خبر ورزشی/ بازیکن جوان پرسپولیس درباره فینال لیگ قهرمانان آسیا گفت: به هم خوردن ساعت خواب بچه‌های ما و افت بدنی در شکست‌مان بی‌تأثیر نبود.
احسان علوان‌زاده یکی از آن بازیکنان جوانی است که با اعتماد برانکو توانست در فینال لیگ قهرمانان آسیا برای پرسپولیس به میدان برود. به همین بهانه گفت‌وگویی با علوان‌زاده انجام دادیم که در زیر می‌خوانید.
* بازی مقابل کاشیما چطور بود؟
بازی بدی نبود. به نظرم خوب کار کردیم، ولی نتوانستیم از موقعیت‌های‌مان به خوبی استفاده کنیم، هر چند کاشیما هم تیم قدرتمندی بود و بازیکنان باکیفیتی در اختیار داشت. در دیدار رفت دو گل بد روی عدم تمرکز خوردیم که کارمان برای بازی برگشت سخت شد. من فکر می‌کنم البته به هم خوردن ساعت خواب بچه‌های ما و افت بدنی در شکست‌مان بی‌تأثیر نبود.
* برای حضور در میدان استرس نداشتی؟
استرس و فشار که همیشه وجود دارد. به هر حال بازی جلوی این همه تماشاگر آن هم در فینال آسیا سخت است، ولی من سعی کردم بدون استرس و با تمرکز بالا به تیم کمک کنم که بتوانیم قهرمان شویم که متأسفانه نشد.
* هواداران هم حمایت فوق‌العاده‌ای از شما داشتند...
بله، واقعاً طرفداران ما بهترین هستند و سنگ تمام گذاشتند. آن‌ها هم در مسابقات لیگ و هم در آسیا حمایت بی‌نظیری از ما داشتند. بچه‌ها هم تمام تلاش‌شان را انجام دادند که آن‌ها را خوشحال کنند، ولی نشد. خیلی حیف شد که نتوانستیم جام را به آن‌ها هدیه بدهیم. امیدوارم بتوانیم با قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی جبران کنیم.
* این شکست برای ادامه لیگ چه تأثیری بر عملکرد شما خواهد داشت؟
شک نکنید با قدرت برمی‌گردیم و با تمام قوا برای قهرمانی در لیگ برتر آماده می‌شویم.
* این که جلوی تماشاگران خودی ژاپنی‌ها جام را بالای سر بردند چه حسی داشت؟
واقعاً حس خیلی بدی بود و افسوس خوردیم که ژاپنی‌ها در آزادی و پیش چشم هواداران‌مان جام را بالای سر بردند، در حالی که پرسپولیس لیاقت قهرمانی در آسیا را داشت.
* بعد از بازی برانکو در رختکن چه چیزی به شما گفت؟
به ما روحیه داد در حالی که بسیار ناراحت بود. برانکو گفت: شما قهرمانان واقعی هستید و تلاش‌تان واقعاً قابل تحسین است. سال دیگر با قدرت بیشتر برمی‌گردیم و برای قهرمانی تلاش می‌کنیم.
* محمد انصاری هم در این بازی مصدوم شد.
به دلیل بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی، بازیکنان کمی در تیم داریم و به همین دلیل فشار زیادی روی بچه‌ها بود و همین عامل و بازی‌های پی‌درپی باعث مصدومیت بازیکنان‌مان شد. حسین ماهینی و انصاری رباط پاره کردند و امیدوارم هر چه زودتر بتوانند برگردند و به تیم کمک کنند.
* تو رابطه بسیار خوبی با بیرانوند داری، فکر می‌کنی علی بتواند مرد سال آسیا شود؟
امیدوارم این اتفاق بیفتد. علی لیاقتش را دارد. هم در جام جهانی و هم در لیگ قهرمانان آسیا عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته و حقش است مرد سال آسیا شود هر چند معمولاً این جایزه را به یک گلر نمی‌دهند، ولی از ته دل دوست دارم علیرضا این عنوان را به دست بیاورد.