ورزش 3/ اعضای تیم ملی امید شب گذشته تولد زلاتکو کرانچار سرمربی خود را در فضایی دوستانه جشن گرفتند.
زلاتکو زاده ۱۵ نوامبر ۱۹۵۶ در زاگرب است. کرانچار فوتبال را از ۷ سالگی آغاز کرد و در سن ۱۱ سالگی به تیم پایه دینامو زاگرب و در ۱۷ سالگی به تیم اصلی دینامو زاگرب پیوست. او در خلال سال‌های ۱۹۶۶ تا سال ۱۹۸۳ در ۵۵۶ بازی برای این تیم بازی کرد و توانست ۹۸ گل برای این تیم به ثمر برساند. وی هم چنین سابقه بازی در تیم‌های راپیدوین و سنت پولتن را نیز دارد و به همراه راپیدوین به مقام نایب قهرمانی جام برندگان جام اروپا در سال ۱۹۸۵ نیز رسید. کرانچار یکی از بازیکنانی بود که پس از فروپاشی و تجزیه یوگسلاوی و تشکیل کشور کرواسی در نخستین بازی تیم ملی فوتبال این کشور برابر آمریکا در ۱۷ اکتبر ۱۹۹۰ به میدان رفت و نخستین کاپیتان تاریخ تیم ملی فوتبال کرواسی به شمار می‌آید.
و اما تیم ملی امید از 19 آبان اردوی آماده سازی خود را در شرایطی در مجموعه ورزشی الیاف آغاز کرده که کمبود امکانات در این مجموعه کمی توی ذوق می زند و در روزهای بارانی بازیکنان جز حرکات نرمشی و کششی نتوانستند کار خاصی انجام دهند. هم چنین در سه روز اول اردو کرانچار به دلیل مشکلات ویزا موفق به سفر به تهران نشد و در تمرین غایب بود.
امیدها 27 آبان راهی عمان می شوند تا 29 آبان مصاف دوستانه ای با تیم امید عمان در مسقط داشته باشند. دو تیم آخرین بار در بیشکک و در مرحله مقدماتی قهرمانی زیر 23 سال آسیا با هم بازی کردند که عمان با دو گل پیروز شد و این پیروزی ایران را حذف کرد. البته تیم ایران در این بازی بیشتر با بازیکنان تیم ملی جوانان حاضر شده بود و تنها از 4 بازیکن زیر 23 سال در ترکیب بهره می برد که عبارت بودند از صادق محرمی، علی قلی زاده، میلاد سرلک و سینا مریدی.
کرانچار و امیدها به دنبال انجام یک ماموریت ویژه هستند. صعود به المپیک که در 4 دهه اخیر غیر ممکن بوده است. قطعا در این فضای دوستانه می توان به آینده تیم امید خوشبین بود هر چند که کار خیلی سخت است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

کل ايرانو مثل کف دستت بلد باش
بلد آگهی