تسنیم/ کامران قاسم‌پور به دیدار فینال وزن ۸۶ کیلوگرم رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان در کشور رومانی راه یافت.
به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، مسابقات پنج وزن نخست رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی زیر 23 سال جهان از ظهر امروز (شنبه) در شهر بخارست رومانی در حال برگزاری است که در پایان دیدارهای مقدماتی کامران قاسم‌پور در وزن 86 کیلوگرم راهی دیدار فینال شد. ایمان صادقی و حسین شهبازی نیز در اوزان 61 و 92 کیلوگرم راهی دیدار رده‌بندی شدند و نوید زنگنه و رامین طاهری در اوزان 74 و 125 کیلوگرم به گروه بازنده‌ها رفتند.
- نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:
در وزن 61 کیلوگرم ایمان صادقی در دور نخست مقابل بایرجان توربک از قزاقستان با نتیجه 4 - 4 به پیروزی رسید. وی در دور بعد ارطغرل قهوه‌چی از ترکیه را با نتیجه 5 بر صفر مغلوب کرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. صادقی در این مرحله مقابل گئورگیوس پیلیدیس از یونان با نتیجه 5 بر 3 به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل سان فاوز از آمریکا با نتیجه 2 بر صفر شکست خورد و به دیدار رده‌بندی رفت.
نوید زنگنه، نماینده ایران در وزن 74 کیلوگرم بود که پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل ماکسیم واسیلی اوگلو از رومانی با نتیجه 4 بر 3 (ضربه فنی) شکست خورد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال وی به گروه بازنده‌ها رفت. زنگنه در این گروه ابتدا به مصاف اسماعیل عبدالله‌یف از آذربایجان می‌رود و در صورت پیروزی بر این حریف در دیدار رده‌بندی با آندرانیک جبرئیلیان از ارمنستان کشتی خواهد گرفت.
کامران قاسم‌پور در وزن 86 کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر از سد لارس شافله از آلمان گذشت. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل عارف اوزن از ترکیه با نتیجه 10 بر صفر پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد. قاسم‌پور در این مرحله گانخویاگ گانباتار از مغولستان را با نتیجه 4 بر صفر مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. حریف وی در دیدار پایانی آرتور نایفونوف از روسیه است.
براساس این گزارش، در وزن 92 کیلوگرم حسین شهبازی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم در مصاف با ایلجا ماتوهان از آلمان با نتیجه 10 بر صفر پیروز شد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله تاکاشی ایشیگورو از ژاپن را با نتیجه 2 بر یک شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. حریف شهبازی در این مرحله مقابل اصلان‌بک سوتیف از روسیه با نتیجه 10 - 10 مغلوب و راهی دیدار رده‌بندی شد.
امین طاهری در دور اول وزن 125 کیلوگرم مقابل گئورگی نوگایف از اسلواکی با نتیجه 7 بر صفر پیروز شد. وی در دور بعد مقابل سعید گامیدوف از روسیه با نتیجه 3 بر 2 شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال طاهری راهی گروه بازنده‌ها شد. وی ابتدا باید به مصاف توماس هیلدنبراندت از کانادا برود و در صورت پیروزی بر این حریف با الکاسندر کولدوفسکی از اوکراین کشتی بگیرد و در صورت غلبه بر این حریف در دیدار رده‌بندی مقابل کامیل کوچیولیک از لهستان قرار می‌گیرد.
رقابت‌های شانس مجدد، رده‌بندی و فینال اوزان فوق فردا (یکشنبه) برگزار می‌شود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید