خبر ورزشی/ دادکان: گفتم آن‌قدر فساد زیاد شده که باید برق‌ها را خاموش کنیم!
رئیس اسبق فدراسیون فوتبال درباره جلوگیری از پخش مصاحبه اش در تلویزیون به خبرورزشی گفت: دلخورم که وقتی امکان پخش مصاحبه‌ام را نداشتند چرا مصاحبه گرفتند.
وقتی صبح پنج‌شنبه محمد دادکان به خبرورزشی گفت: «خوشحالم تلویزیون مصاحبه ام را پخش نکرد» و این حرف رئیس اسبق فدراسیون فوتبال به همراه داستان دلخوری‌اش از برنامه فوتبالیسم از طریق کانال تلگرامی روزنامه خبرورزشی منتشر شد، برای خیلی‌ها سؤال پیش آمد که مگر محمد دادکان چه گفته است که صدا و سیما پخش نکرد؟
دادکان هفته قبل با پیشنهاد مصاحبه برنامه فوتبالیسم مواجه می‌شود و ابتدا به آن‌ها می‌گوید شما که نمی‌توانید حرف‌های من را پخش کنید برای چه دنبال مصاحبه با من هستید؟ تهیه‌کننده فوتبالیسم به دادکان قول می‌دهد تمام حرف‌هایش را پخش کند. دادکان هم با این شرط که حتی یک کلمه از حرف‌هایش سانسور نشود با آن‌ها مصاحبه می‌کند، اما غروب چهارشنبه از برنامه با او تماس می‌گیرند و می‌گویند نمی‌توانیم حرف‌هایتان را کامل پخش کنیم.
بقیه ماجرا را از زبان دادکان بخوانید: «غروب چهارشنبه پیامک دادند پیشاپیش از آنچه امشب پخش خواهد شد عذرخواهی می‌کنیم، هر چه تلاش کردیم نشد. خارج از اراده، اختیار و توان ما بود. من هم گفتم اگر یک کلمه از حرف‌هایم سانسور شود، شکایت می‌کنم. یا حرف‌هایم را کامل پخش کنید یا اصلاً نکنید که خوشبختانه آن‌ها هم اصلاً مصاحبه‌ام را پخش نکردند.»
دادکان تأکید کرد: «به هیچ عنوان از مدیران این برنامه ناراحت نیستم، اتفاقاً خوشحال هم شدم که مصاحبه‌ام تیکه‌تیکه نشد. زمانی ناراحت می‌شدم که یک بخش از حرف‌هایم را پخش می‌کردند و یک بخش را نه!»
دادکان ادامه داد: «فقط دلخورم که وقتی امکان پخش مصاحبه‌ام را نداشتند چرا مصاحبه گرفتند. البته حرف بدی هم نزده بودم، فقط حقایق را گفتم. هیچ حرفی علیه نظام نزدم. فقط درباره مشکلات فوتبال گفتم و یک اشاره‌ای هم به شرایط جامعه داشتم. مثلاً گفتم حکایت ما حکایت آن کارگری است که وضع مالی خوبی ندارد و می‌رود ۳ تا پرتقال می‌خرد. پرتقال اولی را پوست می‌کند که خراب است، پرتقال دومی را پوست می‌کند و می‌بیند این هم خراب است. این بار برق را خاموش می‌کند و در تاریکی پرتقال سوم را می‌خورد. وضعیت ما هم الان مثل همین کارگر است و آن‌قدر فساد اقتصادی زیاد شده که فقط باید برق را خاموش کنیم.»
گفتنی است فوتبالیسم همان برنامه‌ای است که امیرعلی نبویان اجرایش را بر عهده دارد و چهارشنبه‌شب‌ها از شبکه سوم سیما پخش می‌شود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید