ایرنا/ روزنامه مارکای اسپانیا در گزارشی نوشت: قرارداد «لیونل مسی» فوق ستاره بارسلونا با این تیم، ۱۸ سال پیش روی یک «دستمال کاغذی» نوشته شد اما سرنوشت این دستمال چه شد؟!
مارکا روز شنبه نوشت: یکی از مهم ترین اسناد تاریخ ورزش روی یک دستمال کاغذی چهارگوش که برای پاک کردن دست و صورت استفاده می شود، نوشته شد.
قرارداد «لیونل مسی» فوق ستاره بارسلونا با این تیم، 18 سال پیش روی یک دستمال کاغذی نوشته شد اما این دستمال در حال حاضر کجاست و چه کسی آن را در اختیار دارد؟
مسی 13 ساله به همراه خانواده اش در سپتامبر 2000 وارد شهر بارسلون اسپانیا شدند، نوجوان نحیف همه را با توپ شگفت زده کرد و بعد از این نمایش کوچک اما تاثیر گذار، او و خانواده اش با قول پیشنهاد قرارداد به روزاریوی آرژانتین باز گشتند.
خوان گاسپارت رییس وقت باشگاه بارسلونا در آن زمان تصور می کرد که پیشنهاد قرارداد به این نوجوان ریسک زیادی در پی دارد اما نماینده مسی، کاتالان ها را تهدید کرد که در این صورت، او اعجوبه آرژانتینی را به باشگاه دیگری از جمله رئال مادرید پیشنهاد خواهد داد.
چند ماه پس از قرارداد اولیه مسی با بارسلونا یعنی در 14 دسامبر نماینده او با کارلس رکساچ بازیکن فوتبالیست اسبق و دبیر فنی وقت باشگاه بارسلونا، در حال تنیس بازی کردن بود؛ پس از اتمام بازی، آنها برای صرف نهار به رستوران باشگاه رفتند، جایی که «جوزپ ماریا بارتومئو» که در آن زمان مدیر برنامه های چندین بازیکن بود، به آنها ملحق شد.
نمایندگان مسی، رکساچ را برای تصمیم گیری در خصوص عقد قرارداد تحت فشار قرار دادند و در همین لحظه رکساچ یک دستمال کاغذی برداشت و روی آن نوشت: در تاریخ 14 دسامبر 2000 در باشگاه بارسلونا و در حضور آقایان (نام نمایندگان مسی)، کارلس رکساچ دبیر فنی باشگاه بارسلونا به رغم مخالفت برخی افراد در مورد امضای قرارداد با لیونل مسی، با مسوولیت خود متعهد می شود تا زمانی که بر سر قیمت به توافق برسیم، این بازیکن در بارسلونا بماند.
دستمال کاغذی توسط شاهدان امضاء شد و یک هفته بعد نماینده مسی و رکساچ، در یک دفترخانه اسناد رسمی به قرارداد اعتبار قانونی بخشیده و سرانجام حکایت مسی و بارسلونا آغاز شد.
اما چه بر سر آن دستمال کاغذی آمد؟
براساس گزارش تارنمای آرژانتینی «اینفوبائه» این دستمال کاغذی ارزشمند در دستان هوریسیو گاگیالی نماینده مرموز ذکر شده در متن است، کسی که هم اکنون در آندورا زندگی می کند و این قرارداد را در گاو صندوق بانک اعتباری آندورا نگهداری می کند.
گاگیالی که پیشنهادهای میلیونی زیادی را از سرتاسر جهان برای فروش این سند دریافت کرده است، در این خصوص می گوید: به نظرم این دستمال کاغذی باید در موزه بارسلونا به نمایش گذاشته شده و نگهداری شود، این کاغذی است که تاریخ مدرن باشگاه را تغییر داد.
چندین سال پیش، موزه شهر بارسلونا با گاگیالی تماس گرفت اما مذاکرات پس از تماس باشگاه با وی و «محرمانه» خواندن این قرارداد، به بن بست خورد؛ در نتیجه آنها تصمیم گرفتند تا زمان بازنشستگی مسی یا ترک کردن باشگاه بارسلونا، این سند همچنان محرمانه مانده و به نمایش عمومی گذاشته نشود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

کل ايرانو مثل کف دستت بلد باش
بلد آگهی