ایسنا/ هافبک تیم ملی فوتبال ایران از انگیزه لالای ملی‌پوشان برای پیروزی برابر عراق گفت.
تیم ملی فوتبال ایران در سومین بازی‌اش در مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ به مصاف عراق می‌رود. شاگردان کارلوس کی‌روش پیش از این با پیروزی برابر یمن و ویتنام صعود خود را به دور بعد قطعی کرده‌اند و در این دیدار با حریفشان برای صدرنشینی رقابت می‌کنند.
علیرضا جهانبخش یکی از مهره‌های کلیدی ایران که هنوز فرصت بازی پیدا نکرده، پیش از این بازی با سایت AFC مصاحبه کرد. هافبک تیم ملی ایران گفت: خوشبختانه در وضعیت خیلی خوبی به سر می‌برم. در روزهای اخیر با تیم تمرین کردم. هیچ مشکلی برای بازی کردن ندارم و کاملا آماده هستم. بستگی به تصمیم سرمربی دارد که برابر عراق به میدان بروم یا نه.
در حالی کی‌روش می‌تواند برای نخستین بار از این مهره مهم خود در حمله بهره ببرد که در نبود این بازیکن، تیمش توانست در دو بازی نخست، هفت گل به ثمر برساند.
ایران برای صعود به عنوان تیم اول تنها به یک تساوی نیاز دارد و با این حال، بازیکن ۲۵ ساله اعلام کرد که ایران به دنبال پیروزی دیگری است. جهانبخش گفت: این دیدار یکی از بازی‌های مهم برای ماست. زمانی که تورنمنت را آغاز کردیم، می‌خواستیم بازی به بازی پیشرفت کنیم و خوشبختانه دو بازی اول فوق العاده بود. دیدار برابر عراق برایمان معنادار است چون می‌خواهیم صدرنشینی‌مان را حفظ کنیم و در مسیری که قرار داریم به این پیروزی نیاز داریم. یک نتیجه خوب می‌تواند به ما اعتماد به نفس بدهد.
بازیکن ایرانی در ادامه گفت: دوباره برابر عراق قرار خواهیم گرفت و این بازی از این نظر نیز اهمیت دارد. بازی جذابی خواهد بود. هر دو تیم شش امتیازی هستند اما اگر بخواهم صادق باشم این موضوع برایمان اهمیتی ندارد. در هر صورت باید این بازی را انجام دهیم و این یکی از دیدارهایی است که تمرکز زیادی روی آن داشتیم. با قدرت به میدان خواهیم رفت.
آخرین تقابل ایران و عراق در جام ملت‌های آسیا به سال ۲۰۱۵ برمی‌گردد که دیدار دو تیم در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۳ بر ۳ به پایان رسید و برنده بازی در نهایت در ضربات پنالتی مشخص شد (عراق به دور بعد راه یافت). جهانبخش آن زمان تنها ۲۱ سال داشت و اکنون نسبت به گذشته پیشرفت کرده است. او پس از کسب کفش طلای لیگ هلند به برایتون پیوست.
بازیکن ایرانی آن بازی تلخ را فراموش نکرده است. او گفت: اتفاق ها در جریان بازی رخ می‌دهند. ما ۱۰ نفره شدیم و شرایط برای بازی کردن سخت شد. با وجود همه اتفاق‌ها، خیلی خوب برابر عراق بازی کردیم. هنوز هم فکر می‌کنم که می‌توانستیم به نیمه نهایی صعود کنیم اما فوتبال گاهی به تو لبخند می‌زند و گاهی تو را کنار می‌زند.
جهانبخش در پایان اظهار کرد: در این تورنمنت با تجربه‌تر هستیم. تجربه ما در جام جهانی به ما در این رقابت‌ها خیلی کمک خواهد کرد. این تیم عراق تنها چند بازیکن از جام ملت‌های گذشته دارد. نمی‌خواهیم دوباره اشتباه کنیم. می‌خواهیم با تمرکز بازی کنیم و نسبت به دیدار قبلی‌مان برابر این تیم بهتر بازی کنیم تا بهترین نتیجه را به دست آوریم.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید