خبر ورزشی/ مدافع پیشین تیم ملی می‌گوید سرعت بالای بازیکنان ایران باعث سردرگمی مدافعان حریف می‌شود و این فاکتور مهمی در به ثمر رساندن گل‌های بیشتر است.
رحمان رضایی، مدافع تیم ملی ایران در جام ملت‌های ۲۰۰۴ چین و جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان بود و تجربیات فراوانی از پوشیدن پیراهن تیم ملی دارد. او به ما گفت: «دو برد اخیر فوق العاده ارزشمند بود. یمن و ویتنام تیم‌های ضعیفی نیستند حداقل اینکه برای جام ملت‌ها، مدت هاست تمرین می‌کنند، اما ایران قدرتمند ظاهر شد. ما در هر دو بازی، هم خوب فشار آوردیم و هم خوب گل زدیم. بعد هم توانستیم حفظ نتیجه کنیم. در تمام دقایق هر دو بازی، حاکم بر زمین بودیم و عملکردمان فوق العاده بود.»
رضایی اضافه کرد: «به لحاظ تاکتیکی و قابلیت‌های فردی ایران واقعاً قدرتمند است و می‌توانیم ادعا داشته باشیم که قهرمانی را از آن خودمان می‌کنیم. در واقع ایران زنگ قهرمانی را به صدا درآورد زیرا با این دو برد از لحاظ روحی این جواز را گرفتیم که بتوانیم یک مدعی اصلی قهرمانی باشیم. سرعت تیم ملی بالاست و انتقال در همه پست‌ها به خوبی انجام می‌شود. تک‌تک بازیکنان تلاش می‌کنند بهترین عملکرد را به نمایش بگذارند و همیشه «بالا» بازی کردیم. این یعنی همه تیم‌ها باید از ما بترسند به‌خصوص از این به بعد که رقابت‌ها برای همه تیم‌ها، سخت خواهد شد. شرایط نشان می‌دهد کارلوس کی‌روش حسابی روی این تمرینات کار کرده و برای رسیدن به گل با بازی مستقیم و در عمق، برنامه‌های فوق العاده‌ای دارد. به ثمر رساندن ۷ گل در دو بازی واقعاً کار سختی است آن هم مقابل تیم‌هایی که طبیعتاً باید مقابل ایران دفاعی بازی کنند.»
این مدافع سابقاً ملی‌پوش، در نهایت گفت: «سرعت بالای تیم ملی باعث سردرگمی مدافعان حریف می‌شود. حضورمان در ۱۸ قدم حریفان خیلی خوب بود و فاکتور‌هایی داریم که هر تیم قهرمانی از آن سود می‌برد مثل برنامه‌های تهاجمی، دفاع قدرتمند، روحیه تیمی بالا و قدرت انتقال در کنار سرعت فوق العاده در حمله. این فاکتور‌ها برای قهرمانی در قاره آسیا کافی است.»


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید