مهر/ خبرنگار ورزشی شرق آسیا معتقد است تیم ملی فوتبال ایران می‌تواند یکی از اصلی‌ترین مدعیان برای فتح جام هفدهم در قاره آسیا باشد.
«شین کارول» در خصوص میزبانی امارات از رقابت های هفدهمین دوره جام ملت های ۲۰۱۹ آسیا گفت: بازی‌ها در سطح و کیفیت خوبی برگزار می شود. این موضوع می‌تواند باعث رشد فوتبال در قاره آسیا شود. موضوعی که در این دوره از بازی ها به وضوح مشاهده می شود مشکلات حداقلی تیم ها برای آماده سازی‌ در امارات است.
خبرنگار مجله فوتبال ژاپن که اصالتا استرالیایی است دیدگاه خود درباره آمادگی تیم ها در این دوره از رقابت ها تصریح کرد: هر بازی که انجام می شود شرایط خاص خودش را به همراه دارد. با این حال فکر می کنم نتایج بزرگ و همچنین خارق العاده ای افتاده است که بر هیچ کس پوشیده نیست. فاصله تیم ها کمتر از قبل شده است و این نشان می دهد فوتبال در قاره آسیا پیشرفت زیادی داشته است.
وی درباره فوتبالی که شاگردان کارلوس کی روش در دو بازی ابتدایی خود مقابل یمن و ویتنام انجام دادند اظهار داشت: ایران پیکربندی خوبی دارد. بازیکنان طراز اولی دارد که با وجود کارلوس کی روش می توانند به خواسته های بزرگ دست پیدا کنند. قدرت فیزیکی و توان تصمیم گیری بازیکنان ایران برای حمل توپ بسیار ایده آل به نظر می رسد.
کارول درباره اینکه کدام تیم ها شانس بالایی برای قهرمانی دارند اظهار داشت: فوتبال در تورنمنت ها مانند دو ماراتن است. باید بازی به بازی پیش رفت. اما من احساس می کنم تیم‌های مدعی آسیا باز هم در این دوره می توانند جام را تصاحب کنند. فکر می کنم ایران و ژاپن در کنار تیم های سنتی و رقبای همیشگی خود نظیر کره جنوبی و استرالیا شانس بسیار بالایی برای قهرمانی دارند. قدرت تیمی ایران یکی از رمزهای موفقیت این تیم در این رقابت هاست که می تواند باعث خوشحالی هوادارانش شود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید