میزان/ برای خرید جوایز مدال آوران بازی‌های آسیایی و پارسیایی جاکارتابه بودجه‌ای ۱۰۰ میلیاردی نیاز است و این در حالیست که بودجه کل فدراسیون‌ها ۱۲۰ میلیاد تومان است
قرار است به مدال‌آوران بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی جاکارتا ۲۷ هزار سکه اهدا شود. هر چند گفته می‌شود وزارت ورزش در تامین بودجه این ۲۷ هزار سکه بهار آزادی با مشکلات زیادی روبرو شده و این احتمال وجود دارد که تا پایان سال جاری این سکه‌ها به ورزشکاران و مدال‌آوران اهدا نشود.
برای خرید این سکه‌ها به بودجه‌ای ۱۰۰ میلیاردی نیاز است و این در حالیست که بودجه کل فدراسیون‌ها ۱۲۰ میلیاد تومان است که این مبلغ راهم فدراسیون‌ها به طور کامل دریافت نکرده‌اند. مسلما باید قدردان زحمات و افتخارآفرینی‌های ورزشکاران ایران بود، اما آیا در چنین شرایطی که ورزش کشور با بحران مالی روبروست هزینه ۱۰۰ میلیاردی برای پرداخت جوایز ورزشکاران به هیچ عنوان منظقی نیست. می‌شود با رهکار‌های دیگری این مشکل را رفع کرد. اگر جوایز ورزشکاران به نصف هم کاهش پیدا کند اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد، اما در حال حاضر هزینه ۱۰۰ میلیاردی جوایز ورزشکاران به یک معضل برای ورزش ایران تبدیل شده است.
فدراسیون‌های ورزشی با مشکلات مالی زیادی روبرو هستند و بهترین راهکاری که وزارت ورزش در این مقطع می‌تواند داشته باشد اولویت‌بندی در انجام هزینه‌ها است. پایین آمدن توقع ورزشکاران می‌تواند کمترین خواسته از آن‌ها باشد و‌ای کاش برخی از آن‌ها در چنین شرایطی اعلام می‌کردند که با کاهش جوایز خود موافق هستند. باید دید وزارت ورزش می‌تواند تا پایان سال این بودجه هنگفت را برای جوایز ورزشکاران تامین کند یا خیر، حتی اگر موفق به انجام این کار هم شود پرداخت ۱۰۰ میلیارد تومان برای ورزشکاران یک رقابت بین المللی به هیچ عنوان منطقی نیست.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

نسخه جديد
آگهی