ایسنا/ هافبک دفاعی سابق تیم ملی ایران گفت: ایران مقابل عراق غیرتی دفاع کرد ولی در بخش هجومی موفق نبود.
مهدی فنونی‌زاده درباره بازی تیم ملی ایران و عراق که منجر به تساوی بدون گل شد، گفت: عیار تیم ملی زمانی مشخص می‌شود که با تیم خوب بازی کند. تیم عراق نسبت به ژاپن و عربستان ضعیف‌تر است اما چون از نظر فوتبالی شبیه به ماست، همیشه مقابل این تیم دچار مشکل می‌شویم.
او درباره عملکرد تیم ملی مقابل عراق یادآور شد: ما سومین بازی را انجام دادیم ولی کی‌روش هنوز ترکیب تیمش را پیدا نکرده است.
بازیکن سابق تیم ملی در پاسخ به این سوال که آیا کی‌روش بر اساس تاکتیک مدنظرش ترکیب تیم ملی را انتخاب نمی‌کند، تاکید کرد: در این بازی تاکتیکی نداشتیم. اوت امیری تاکتیک ما نیست.
فنونی‌زاده همچنین در واکنش به اینکه به نظر می‌رسد کی‌روش قصد استراحت دادن به بازیکنانش و به بازی گرفتن همه بازیکنان در دور گروهی را دارد، خاطرنشان کرد: یک مربی وقتی وارد تورنمنت می‌شود، نهایتا در دومین بازی ترکیب را به دست می‌آورد. اشکان دژاگه، طارمی و ترابی را بیرون گذاشتتند و ترکیب دفاعی را نتخاب کردند. در ادامه و در دقیقه 60 وقتی متوجه می‌شوند تیم در بخش هجومی خوب نیست، این سه بازیکن وارد زمین می‌شوند.
بازیکن سابق تیم ملی درباره اینکه نوع بازی تیم ملی در برابر عراق نگران کننده نیست، گفت: بازی بعد ما در دور یک هشتم نهایی هم سنگین نیست ولی باید فکر کنیم در یک چهارم با چین بجنگیم. شاید در این صورت به مشکل بخوریم.
او ادامه داد: با این سیستم کی‌روش، بازیکنان خوب و غیرتی دفاع می‌کنند ولی در کار هجومی خوب نیستیم. اگر ضربه سر بازیکن عراق گل می‌شد، در مرحله بعد باید با قطر بازی می‌کردیم.
فنونی زاده در پایان تاکید کرد: با این سیستم بخواهیم برویم جلو، نمی‌توانیم موفق شویم. اگر ترکیب را درست انتخاب کنیم، می‌توانیم قهرمان هم شویم.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید