ورزش 3/ برخی از بازیکنان درترکیب تیم به چشم نمی آیند اما تلاش آنها در موفقیت تیم به خصوص در فاز دفاعی تاثیر گذار است که اصلاحا به چنین بازیکنانی در فوتبال کارگر می گویند. بدین معنی که خیلی زحمت می کشند.
کارلوس کی روش در بازی با مراکش بود که متوجه شد می تواند روی امید ابراهیمی به عنوان یک بازیکن موثر در جلوی خط دفاعی حساب باز کند. با اینکه او بیشتر علاقمند به حضور بازیکنان فیزیکی و سرعتی در ترکیب تیم ملی است. خصوصیتی که امید از آن بهره مند نیست اما فاکتورهایی دارد که از او یک هافبک دفاعی خوب و ششدانگ ساخته است.
امید در جلوی خط دفاعی کار اضافه نمی کند. با وجود فیزیک منحصر به فردی که دارد اصلا در درگیری های فیزیکی کم نمی آورد و برای تصاحب توپ او اول اقدام می کند و از همه مهمتر پاس های ساده اوست که تیم را به خوبی راه می اندازد و درادامه می توان به این نکته اشاره کرد که امید در همه بازی ها و در همه دقایق یک جور است و به اصلاح امروزی ها فراز و نشیب ندارد.
در دیدار با عمان هم یک بازی خوب از امید ابراهیمی دیدیم. در برابر یک تیم سازمان یافته که هر چند مغلوب قدرت تهاجمی فوتبال ایران و لول ایرانی ها شد اما در گردش توپ و هم چنین پاسکاری تیم خوبی بود و از جمله تیم های عربی نشان داد که پیشرفت خیلی خوبی داشته است. امید دغدغه های غیبت سعید عزت الهی را برای کارلوس کی روش به حداقل رساند در حالی که شاید خیلی در ترکیب تیم ملی به چشم نیاید و همه از علیرضا بیرانوند صحبت کنند که درون دروازه یک سوپر من است و موقعیت هایی که مهدی طارمی و سردار آزمون دراین بازی از دست دادند .
امید ابراهیمی بازیکن کارگر و یا به اصلاح زحمتکش تیم ملی بی شک در مراحل بعدی بازی ها به خصوص در مصاف با تیم های قدرتمند یکی از مهره های کلیدی و تاثیر گذار خواهد بود و همانند چهار بازی گذشته در بازی های آتی هم می تواند بهترین نقش را در فاز دفاعی و هم چنین فاز تهاجمی در شروع حمله ایفاء کند. قطعا خط دفاعی تیم ملی با حضور امید ابراهیمی فشار کمتری را تا به این جای بازی ها تحمل کرده است و این موجب می شود آنها در بازی های آتی نیز با اطمینان خاطر در خط دفاعی بازی کنند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید