آخرین خبر/ تیم ملی کشورمان همچنان بدون باخت و بدون گل خورده به مسیر خود در جام ملت‌های آسیا ادامه می‌دهد و مسلما ادامه این مسیر می‌تواند به پایان طلسم‌ 40 ساله فوتبال ایران در قاره کهن ختم شود. البته مسلما برای رسیدن به این هدف بزرگ باید گام به‌گام پیش برویم. بعد‌ از این‌که‌ عمان را از پیش‌رو برداشتیم، حالا قدم بعدی عبور از دیوار چین خواهد بود. در آستانه بازی حساس تیم ملی کشورمان مقابل چین که فردا ساعت 19:30 برگزار می‌شود، حال‌و هوای خوبی بر اردوی تیم ملی کشورمان حکمفرماست و بازیکنان با روحیه خوبی از پیروزی مقابل شاگردان لیپی سخن می‌گویند. در ادامه گزارش و حاشیه‌نگاری خبرنگار اعزامی ما به امارات را با هم خواهیم خواند.
میزبانی ضعیف اماراتی‌ها
اماراتی‌ها استقبال خوبی از جام ملت‌ها نکرده‌اند، حتی زمانی که تیم ملی‌شان بازی دارد ورزشگاه محل بازی پر نمی‌شود. انتظار می‌رفت با شروع مرحله حذفی و صعود امارات به عنوان سرگروه گروه A به مرحله حذفی در دیدار مرحله یک‌هشتم و دیدار امارات و قرقیزستان ورزشگاه 45 هزار نفری زاید اسپورت پر شود اما انتظار برآورده نشد و تماشاگران اماراتی تنها نیمی از سکوها را پر کردند. استقبال سرد اماراتی‌ها در‌حالی است که شبکه‌های ورزشی امارات امتیاز پخش را هم خریداری نکرده‌اند و بازی‌ها پخش نمی‌شود. به اعتقاد صاحبنظران و خبرنگاران و عکاسان خارجی حاضر در امارات این دوره به لحاظ اجرایی و استقبال تماشاگران یکی از ضعیف‌ترین دوره‌های جام‌ملت‌هاست.
هجوم چینی‌ها به تمرین تیم ملی!
روز گذشته تمرین تیم ملی فوتبال ایران در شرایطی در ورزشگاه کریکت برگزار شد که تعداد زیادی از خبرنگاران چینی در محل تمرین تیم ملی حاضر شده و مشغول تهیه گزارش از برنامه‌ها‌ی تاکتیکی شاگردان کی‌روش بودند. تعداد خبرنگاران چینی حتی بیشتر از نمایندگان رسانه‌های ایرانی بود. چینی‌ها دیروز با دست پر و با تجهیزات کامل به محل برگزاری تمرین تیم ملی آمده بودند و 3 کامیون بزرگ که تجهیزات پخش زنده تلویزیون‌های کشور چین را حمل می‌کرد، در کنار زمین تمرین تیم ملی مستقر بود اما مسئولان ایران اجازه حضور آن‌ها را در تمرین ندادند و به همین علت آن‌ها موفق نشدند تمرین تیم ملی را به صورت زنده ‌پوشش بدهند.
سردار دروازه‌بان شد
پیش از آن‌که تمرین دیروز تیم ملی شروع شود، باز هم بازیکنان مشغول زدن ضربه به سمت دروازه‌ها بودند که در این آیتم مرتضی پورعلی‌گنجی، احسان حاج‌صفی و سردار آزمون درون دروازه ایستاده و واکنش‌های جالبی داشتند. طی هفته‌های اخیر دروازه‌بانی بازیکنان تیم ملی در بازی‌های درون‌تیمی پیش از شروع تمرین سوژه اصلی بوده و بعضا آن‌ها اجازه نمی‌دهند علیرضا بیرانوند در تمرینات غیررسمی درون دروازه بایستد و خود آن‌ها برای سرگرمی واکنش‌هایی را روی ضربات نشان می‌دهند.
درهای بسته ورزشگاه به روی ایران
طبق برنامه تیم‌ها باید یک روز پیش از مسابقه در زمین اصلی ورزشگاه تمرین کنند اما با توجه به قوانین جام‌ملت‌های آسیا، تیم‌هایی که در این مسابقات حضور دارند تنها یک بار می‌توانند در ورزشگاهی که در آن به میدان رفته‌اند، تمرین تاکتیکی انجام دهند. بنابراین تیم ملی فوتبال ایران که پیش از دیدار با یمن در ورزشگاه بن‌زاید تمرین کرده بود، نمی‌تواند در زمین اصلی تمرین کند.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید