خبر ورزشی/ گرچه خیلی‌ها اشتباه محمدحسین کنعانی‌زادگان، مرتضی پورعلی‌گنجی و احسان حاج صفی را عامل اصلی گل اول ژاپن می‌دانند، اما نقش رامین رضاییان روی هر سه گل حریف غیرقابل انکار است.
در صحنه گل اول ژاپن به ایران، رامین هم می‌توانست توپ را تعقیب کند و از بازیکن ژاپنی بگیرد، اما تصمیم عجیبی گرفت و به سمت داور حمله‌ور شد. روی گل دوم رضاییان در حالی که می‌دید ژاپنی‌ها از جلو پرس می‌کنند، در تصمیمی اشتباه اوت را به عقب و برای پورعلی‌گنجی فرستاد تا این یکی تحت فشار قرار بگیرد. بعد از اینکه رامین مجدداً به سختی به توپ رسید با یک پاس اشتباه به مقصد امید ابراهیمی، توپ را در خطرناک‌ترین نقطه به ژاپنی‌ها تقدیم کرد و چند ثانیه بعد خطای پنالتی رخ داد. روی گل سوم هم به راحتی در کورس با مهاجم صاحب توپ ژاپن جا ماند و او به راحتی برای سومین بار دروازه ایران را باز کرد. این سه اشتباه در حالی رخ داد که به گواه همگان رامین رضاییان در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه یکی از بهترین‌های ایران بود. مدافعی که روی سر کریستیانو رونالدو سر می‌زد، جلوی اینیستا کم نیاورد و حتی یک گل صددرصد هم مقابل اسپانیا از دروازه ما بیرون کشید.
آیا مراکش، اسپانیا و پرتغال ضعیف‌تر از ژاپن بودند؟! جواب منفی است، اما آنچه باعث افت رامین رضاییان پس از جدایی از اوستند بلژیک شد به اعتقاد ما جدایی از فوتبال اروپا، مدتی بدون تیم ماندن و رفتن به الشحانیه است. تیمی ضعیف در فوتبال قطرکه در بازی دوستانه با پرسپولیس در کمپ اسپایر هم ۴ گل خورد تا همبازیان سابق رضاییان از هم بپرسند: تیم رامین چرا این‌قدر ضعیف است؟! کاش ملی‌پوشان کشورمان قبل از قبول پیشنهادات خارجی خوب تحقیق کنند و مراقب سطح آمادگی خود باشند. رامین رضاییان سن زیادی ندارد و می‌تواند دوباره به همان سطح جام جهانی برگردد به شرط آنکه در انتخاب تیم بعدی خود دقت بیشتری به خرج بدهد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

نسخه جديد
آگهی