تسنیم/ منچسترسیتی با گلباران شالکه به جمع هشت تیم برتر رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا راه یافت و یوونتوس به لطف درخشش ستاره پرتغالی‌اش، اتلتیکومادرید را ناکام گذاشت.
شب سوم از دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا با برتری پرگل و صعود قاطعانه تیم فوتبال منچسترسیتی و حذف شدن اتلتیکومادرید به دست یوونتوس و کریس رونالدو پیگیری شد.
یوونتوس با هت‌تریک کریس رونالدو در خانه، شکست 2 بر صفر بازی رفت مقابل اتلتیکومادرید را جبران کرد و ضمن کسب پیروزی 3 بر صفر راهی دور بعد شد. رونالدو در نیمه اول با گلزنی در دقیقه 27، تیمش را پیروز به رختکن فرستاد و در نیمه دوم هم دو گل دیگر در دقایق 49 و 86 (از روی نقطه پنالتی) به ثمر رساند. یووه به این ترتیب شکست 2 بر صفر بازی رفت را جبران کرد و با برتری 3 بر 2 در مجموع دو بازی جشن صعود برپا کرد.
منچسترسیتی هم سه‌شنبه در بازی ورزشگاه اتحاد یک جشنواره گل به راه انداخت و با برتری 7 بر صفر شالکه را تحقیر کرد. آگوئرو در دقایق 35 (از روی نقطه پنالتی) و 38 و سانه در دقیقه 42 سه گل اول سیتی را به ثمر رساندند تا این تیم با برتری 3 بر صفر به رختکن برود. گواردیولا، سرمربی میزبان که از پیروزی تیمش مطمئن بود، بازیکنان اصلی خودش را تعویض کرد اما این موضوع هم مانع تداوم گلزنی تیمش شد و صدرنشین لیگ برتر چهار بار دیگر توسط استرلینگ در دقیقه 56، برناردو سیلوا در دقیقه 71 ، فودن در دقیقه 78 و ژسوس در دقیقه 84 به گل رسید و با پیروزی 7 بر صفر در این بازی و برتری مجموع 10 بر 2 قاطعانه راهی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا شد.تسنیم/


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

کل ايرانو مثل کف دستت بلد باش
بلد آگهی