آخرین خبر/ نخستین برد نمایندگان ایران در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا در هفته دوم و توسط ذوب‌آهن اصفهان مقابل النصر عربستان به دست آمد. در هفته‌ای که پرسپولیس و استقلال هم دیدارهای دشواری مقابل حریفان قطری و اماراتی داشتند و حاصل کار آن‌ها فقط یک امتیاز بود، ذوب‌آهن بهترین عملکرد را داشت و اولین 3 امتیاز را برای فوتبال ایران به ارمغان آورد. سرخابی با قرار گرفتن در قعر جدول گروه‌های C و D کارشان برای صعود گره خورد.
استقلال یک–العین یک؛ آبی‌ها در حسرت برد
باخت سنگین استقلال برابر الدحیل قطر در هفته نخست لیگ قهرمانان آسیا باعث شد دیدار دوم این تیم در فصل جدید مسابقات در حکم مرگ و زندگی باشد. البته برای العین امارات که مثل استقلال دیدار نخستش را باخته بود، این دیدار سرنوشت‌ساز بود. شفر برخلاف انتظار تیمش را چید و ترکیب عجیبی را به میدان فرستاد؛ ترکیبی که در آن نه نورافکن بود نه حسینی و نه شجاعیان. آبی‌ها با ترکیب سیدمهدی رحمتی، پژمان منتظری، وریا غفوری، میلاد زکی‌پور، روزبه چشمی، علی کریمی، آیاندا پاتوسی، گادوین منشا، فرشید باقری، فرشید اسماعیلی و ایسما بازی را شروع کردند و در نیمه نخست ناهماهنگی آشکار آبی‌ها توی ذوق می‌زد. حتی حضور بیش از 60 هزار تماشاگر هم نتوانست از سردی بازی در نیمه اول کم کند! تنها جذابیت نیمه نخست 2 ضربه بازیکنان استقلال و العین به تیرک دروازه‌ها بود. نیمه دوم شرایط استقلال بهتر شد و آبی‌ها با حمایت تماشاگران حملات متعددی را روی دروازه العین تدارک دیدند که در دقیقه 53 فرشید باقری با ضربه سر گل اول بازی را به ثمر رساند. در حالی که آبی‌ها با حضور طارق و کریمی هجومی‌تر شده و فرصت‌های گلزنی خوبی داشتند که از دست رفت، العین روی یک ضربه ایستگاهی توسط بازیکن ژاپنی در دقیقه 85 به گل مساوی رسید. البته در وقت‌های اضافه استقلال به گل دوم رسید که داور آن را آفساید و مردود اعلام کرد تا شاگردان شفر 2 امتیاز حساس دیگر را هم از دست بدهند. در این گروه الهلال با نتیجه 3-یک الدحیل را شکست داد تا به تنهایی و با 6 امتیاز در صدر گروه C قرار بگیرد و استقلال قعرنشین ماند.
السد یک - پرسپولیس صفر؛ لعنت به آفساید
برانکو که تیمش در هفته نخست 2 امتیاز حساس خانگی را از دست داده بود، در حالی که السد ژاوی کاپیتان سرشناسش را نداشت پرسپولیس را با ترکیب علیرضا بیرانوند، مهدی شیری، شجاع خلیل‌زاده، سیدجلال حسینی، محمد نادری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، بشار رسن، مهدی ترابی، علی علیپور و ماریو بودیمیر به مصاف تیم قطری فرستاد. شاگردان برانکو خوب دویدند و توپ را به خوبی به گردش درآوردند. بازیکنان این تیم موقعیت‌های خوبی هم به دست آوردند که البته تلاش ترابی، علیپور، شجاع و نوراللهی گلی در برنداشت. نیمه دوم هم فرصت‌سوزی نایب قهرمان فصل گذشته ادامه یافت و بهترین فرصت را علیپور و بودیمیر از دست دادند. البته السد بهتر و بیشتر حمله کرد و باز هم حرفه‌ای‌تر عمل کرد و تا دقیقه آخر جنگید و در ثانیه‌های پایانی توسط بونجاح به گل 3 امتیازی رسید؛ گلی که البته آفساید بود اما داور کره‌ای پذیرفت تا پرسپولیس برای دومین هفته متوالی قربانی اشتباهات داوری شود. حالا با پیروزی و صدرنشینی پاختاکور و قعرنشینی پرسپولیس کار گروه D گره خورد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

کل ايرانو مثل کف دستت بلد باش
بلد آگهی