تسنیم/ دبیرکل پیشین کمیته ملی المپیک گفت: این‌که فکر کنیم فقط یک کرسی کافی است تنها خودمان را در یک دایره محدود می‌کنیم.
بهرام افشارزاده در خصوص اثرات تجلیل از پیشکسوتان ورزش کشور از سوی کمیته ملی المپیک، اظهار داشت: نگاه ویژه به پیشکسوتان اهمیت زیادی دارد. این عزیزان افرادی بودند که در زمان خودشان ورزش دنیا را در اختیار داشتند و در ورزش آسیا و جهان منشأ خدمات بسیاری بودند. اینها در هر رشته اسطوره بودند و وقتی از عرصه ورزش دور شدند باید به آنها توجه شود.
وی افزود: خلئی که برای این ورزشکاران بعد از دوری از میادین ایجاد می‌شود قابل جبران نیست. سرکشی به خانواده این عزیزان و استفاده از تفکرات آنها که می‌تواند باعث خلاقیت‌هایی هم شود، می‌تواند اثرگذار باشد. متأسفانه کمتر از پیشکسوتانی که در زمان خود موفق بودند استفاده شده است.
دبیرکل پیشین کمیته ملی المپیک یادآور شد: توجه به پیشکسوتان رسانه و قهرمانان باید در زمانی که آنها خانه‌نشین و کمتر مورد توجه مردم و رسانه هستند، انجام شود. این کار ارزشمند است و امیدوارم ادامه داشته باشد.
افشارزاده در خصوص اهدای تندیس شورای المپیک آسیا به او گفت: این‌ نماد به کسانی که از سال 1982 در کوران ورزش آسیا بودند و در ورزش کشورشان و شورای المپیک آسیا اثرگذار بودند، اهدا شد. از شیخ احمد و شورای المپیک آسیا تشکر می‌کنم.
عضو اسبق شورای المپیک آسیا و رئیس پیشین کمیته آمار و ارقام آسیا در خصوص کرسی‌های ایران در آسیا و این‌که آیا این فرضیه که هر کشور در آسیا تنها یک عضو می‌تواند در هیئت اجرایی یا کمیته‌ها و پست نایب‌رئیسی داشته باشد، گفت: خیر، ما پیش از این دو کرسی هم داشتیم. در دو دوره قبل یک کرسی آقای علی‌آبادی و یک کرسی هم بنده داشتم ولی آنچه اهمیت دارد فعالیت‌های خودمان است. ما باید فعال باشیم. برخی از کشورها دو نماینده در شورای المپیک آسیا و هیئت رئیسه دارند.
افشارزاده تأکید کرد: کشورهایی که بیش از یک کرسی دارند فعالیت خود را زودتر آغاز کردند و به‌طور فعال در جلسات مختلف شرکت و صحبت و اهداف خود را بیان می‌کنند. صرف نامه‌نگاری کافی نیست و باید از کیان کشور دفاع کنند. با توجه به جایگاه ورزش ایران در آسیا نیاز است که دو کرسی داشته باشیم. این‌که فکر کنیم فقط یک کرسی کافی است تنها خودمان را در یک دایره محدود می‌کنیم. متأسفانه آمار اشتباه به صالحی‌امیری داده‌اند که ما نمی‌توانیم دو کرسی در آسیا داشته باشیم.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

کل ايرانو مثل کف دستت بلد باش
بلد آگهی