طرفداری/ برانکو ایوانکوویچ درصدر موفق ترین سرمربیان باشگاه پرسپولیس در لیگ برتر فوتبال ایران قرار دارد.
 پرسپولیس در هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال ایران توانست سپیدرود رشت را در ورزشگاه سردار جنگل با نتیجه 1-3 شکست داده و سال 97 را با صدرنشینی به پایان برساند.
برد ارزشمند سرخپوشان پایتخت برابر سپیدرود نه تنها این تیم را بار دیگر به صدر جدول رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران رساند، بلکه شمار بردهای پرسپولیس در لیگ برتر را به عدد 250 رساند. پرسپولیس با این تعداد برد، در رده دوم برترین تیم های تاریخ لیگ برتر از نظر تعداد پیروزی رسید. سرخپوشان تنها رقیب دیرینه خود یعنی استقلال تهران را بالاتر از خود در این زمینه می بینند. استقلال با برد برابر نساجی مازندران در هفته بیست و دوم به رکورد 267 پیروزی رسید و درصدر تیم هایی در لیگ برتر قرار گرفت که دارای بیشترین برد در تاریخ لیگ برتر هستند. سپاهان با 241 برد پس از دو تیم سرخابی پایتخت در جایگاه سوم قرار گرفته است.
جدول پنج تیم برتر تاریخ لیگ برتر از نظر تعداد برد و امتیازات تا پایان هفته 22 لیگ هجدهم را در قسمت تصویر مشاهده می‌کنید:

سهم برانکو ایوانکوویچ در این تعداد از بردهای پرسپولیس در لیگ برتر بالا بوده و این سرمربی کروات تا پایان هفته بیست و دوم لیگ هجدهم، توانسته به همراه این تیم 69 پیروزی به دست آورد. برانکو با این آمار با اختلاف درصدر برترین سرمربیان تاریخ پرسپولیس در لیگ برتر قرار گرفته است. برانکو با 161 بازی که تاکنون هدایت سرخپوشان در لیگ برتر، جام حذفی و رقابت های آسیایی برعهده داشته نیز از این نظر در جایگاه نخستِ باثبات ترین سرمربیان پرسپولیس قرار گرفته است. در ادامه و در جدول زیر به آمار بردهای هر یک از مربیان پرسپولیس در ادوار مختلف لیگ برتر اشاره خواهیم کرد.
آمار برترین سرمربیان پرسپولیس از نظر تعداد برد در لیگ برتر تا پایان هفته 22 لیگ هجدهم را در قسمت تصویر مشاهده می‌کنید:


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

ايران مهربان
سيل آگهی