آی اسپورت/ نتایج هفته بیست‌وپنجم لیگ برتر طوری رقم خورد که پرسپولیس را به تکرار قهرمانی در فصل جاری امیدوارتر کرد. کمتر کسی می‌توانست حدس بزند تراکتورسازی در رشت مقابل سپیدرود تن به شکست بدهد؛ آن‌هم با اختلاف بیش از یک گل. از سوی دیگر سپاهان هم برابر آبی‌پوشان شکست خورد تا شرایط برای این تیم بسیار دشوارتر از قبل شود. به این ترتیب پرسپولیس با کسب یک پیروزی نزدیک برابر سایپا، فاصله 5 امتیازی در صدر جدول به‌وجود آورد و حالا فضایی ایجاد شده که خیلی‌ها از قهرمانی قطعی قرمزهای پایتخت سخن می‌گویند؛ اما آیا واقعا همینطور است؟
با قاطعیت باید به پرسپولیسی‌ها گفت این میزان از خوش‌بینی می‌تواند به زیان آنها تمام شود و طوری غافلگیرشان کند که حتی تصورش را هم نمی‌کنند. همه آنهایی که الان از قهرمانی قطعی پرسپولیس سخن می‌گویند، تا چند روز پیش صرفا بر حسب اینکه برنامه ادامه بازی‌های تراکتور آسان‌تر است مدعی بودند این تیم شانس نخست فتح جام است. با این حال دیدیم که سپیدرود چه کرد و چطور معادلات صدر را به هم ریخت. درحقیقت فاصله پنج امتیاز که در یک هفته به‌وجود آمده، ظرف همان یک هفته می‌تواند دوباره به دو امتیاز تقلیل پیدا کند و نفس پرسپولیسی‌ها را به شماره بیندازد. اصلا هم قرار نیست اتفاق عجیب و غریبی رخ بدهد. فقط فرض کنید پرسپولیس مقابل ذوب‌آهن یا سپاهان مساوی کند و برابر تراکتورسازی شکست بخورد؛ به همین راحتی تیم تبریزی جای پرسپولیس را در صدر خواهد گرفت. سرخپوشان همچنان تا پایان فصل بازی‌های سختی پیش رو دارند و جای ریسکی برای آنها باقی نیست. با شرایط دشواری که در کورس بالای جدول به چشم می‌خورد، حتی استقلال و سپاهان هم نباید از قهرمانی ناامید باشند. خود سپاهان با پیروزی بر پرسپولیس می‌تواند به کورس برگردد و البته امیدوار باشد سرخپوشان تهرانی و تبریزی در مقابل هم مساوی کنند. تازه بازی‌های آسان استقلال را هم فراموش نکنید.
به‌طور کلی اگرچه این اختلاف پنج امتیازی یک حاشیه امنیت نسبی برای پرسپولیس درست کرده، اما به همان اندازه هم می‌تواند برای این تیم توهم‌آفرین باشد و موجب اشتباهات میلی‌متری، اما سرنوشت‌ساز سرخپوشان شود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید