طرفداری/ پپ گواردیولا یک فصل دیگر دستش از رسیدن به جام قهرمانی اروپا کوتاه ماند.
به گزارش مارکا، منچسترسیتی یک بار دیگر در لیگ قهرمانان اروپا ناکام ماند. سیتیزن‌ها به عنوان پنجمین تیم متمول تورنمنت، بار دیگر از رسیدن به فینال بازماندند. در این بین بیشترین توجهات به سمت پپ گواردیولا می‌رود. اگرچه پپ اخیرا گفت برای قهرمانی در اروپا به سیتی نیامده ولی واقعیت این است که سال‌ها از آخرین موفقیت این سرمربی اسپانیایی در لیگ قهرمانان اروپا می‌گذرد. با نگاهی که بودجه‌ای که تیم‌های پپ در این سال‌ها برای تقویت ترکیب‌شان هزینه کرده‌اند، می‌توان از یک ناکامی بزرگ سخن گفت.
پپ برای سومین فصل متوالی در منچسترسیتی از رسیدن به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا بازماند. تیم او در فصل اول در یک هشتم به موناکو باخت و حذف شد؛ سال گذشته که سالی رویایی برای آنها به شمار می‌رفت، در یک چهارم نهایی مغلوب لیورپول شدند و امسال هم به تاتنهام باختند و از گردونه رقابت‌ها کنار رفتند. در طول این سه فصل، سیتی مجموعا مبلغ 608 میلیون یورو صرف خرید بازیکن کرده است. نتیجه اصلا با هزینه همخوانی ندارد.
سیتیزن‌ها در اولین فصل حضور پپ، 213 میلیون یورو صرف خرید بازیکنانی نظیر گابریل ژسوس، جان استونز و ایلکای گوندعان کردند. فصل بعد رکوردی تاریخی در نقل و انتقالات برجای گذاشتند و با صرف هزینه 317.5 میلیون یورویی، بازیکنانی چون برناردو سیلوا، ادرسون مورائس، دنیلو، کایل واکر، بنجامین مندی، آیمریک لاپورته و ... به ترکیبشان اضافه کردند که بخش اعظمی از ترکیب فعلی را شامل می‌شود. در این فصل اما مطابق انتظار بودجه سیتی به طرز محسوسی کاهش یافت و فقط ریاض محرز به عنوان خریدی پر سر و صدا جذب شد. مجموعا 608 میلیون یورو.
منچسترسیتی از زمان روی کار آمدن شیخ منصور به عنوان مالک در سال 2008، تاکنون یک میلیارد و ششصد و شصت میلیون یورو صرف خرید بازیکن کرده اما نتایج هرگز در حد و اندازه های مورد انتظار نبوده است. سیتی در این مدت سه مربی با سه سبک متفاوت داشته و با هیچ کدام به فینال لیگ قهرمانان اروپا هم راه نیافته است. سیتی با هر سه مربی قهرمان لیگ برتر شده ولی مرزهای حکمرانی‌اش از انگلیس خارج نشده است.
اما داستان ناکامی‌های پپ در اروپا فقط به سه فصل اخیر ختم نمی‌شود. گواردیولا پس از سپری کردن چهار فصل رویایی و احتمالا تکرارناشدنی در بارسلونا که با دو قهرمانی اروپا و مجموعا 14 جام همراه شد، به بایرن مونیخی رفت که فصل قبلش با یوپ هاینکس معروف بر قله اروپا تکیه زده بود. پپ سه فصل در آلمان بود و علی رغم قهرمانی‌های داخلی مکرر، هر سه سال در مرحله نیمه نهایی به تیم‌های اسپانیایی باخت و حذف شد. بنابراین پپ 6 فصل متوالی است که نتوانسته تیمش را حداقل به فینال لیگ قهرمانان اروپا برساند. بایرن مونیخ برای تقویت تیم قهرمان اروپا، مجموعا در آن سه فصل 204.40 میلیون یورو صرف خرید بازیکنانی نظیر تیاگو، ماریو گوتزه، بن عطیه، آرتورو ویدال و داگلاس کاستا کرد ولی دیگر دستش به جام گوش دراز نرسید.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید