فارس/ رئیس هیئت بوکس شهرستان رشت به مدت یک سال از شرکت در تمام میادین ورزشی محروم شد.
طی حکمی از سوی فدراسیون بوکس جمهوری اسلامی ایران، علی علیزاده رئیس هیئت بوکس شهرستان رشت به مدت یک سال از شرکت در کلیه مسابقات و میادین ورزشی محروم شد.
در پی انجام رفتار ناشایست از سوی علی علیزاده رئیس هیئت بوکس شهرستان رشت در زمان برگزاری رقابت‌های بوکس قهرمانی کشور در رده سنی جوانان که در دی‌ماه سال ۹۷ در رشت برگزار شد، کمیته انضباطی فدراسیون بوکس، وی را به مدت یک سال از حضور و شرکت در کلیه میادین ورزشی محروم کرد.
این حکم در پى اعتراض مربی تیم هیئت بوکس آذربایجان شرقی به نتیجه یک رقابت صورت گرفت که علیزاده بدون توجه به دستورات مسؤولین برگزارکننده مسابقه وارد رینگ شده و مربی تیم آذربایجان شرقی را با حرکت ناشایست از رینگ به بیرون پرتاب کرد.
تصاویر ویدئویی این حرکت به‌سرعت در فضای مجازی و رسانه‌های داخلی و خارجی بازتاب پیداکرده و قهرمانی بلامنازع هیئت بوکس استان گیلان در این رقابت‌ها را تحت‌الشعاع خود قرارداد.
طبق شنیده‌ها، امین قاسمی‌پور رئیس هیئت بوکس استان گیلان تلاش‌های زیادی برای جلوگیری از حکم محرومیت علیزاده انجام داد ولی فدراسیون بوکس طى حکمى که به اداره ورزش و جوانان استان گیلان و هیئت بوکس استان گیلان ارسال کرده است، محرومیت یک‌ساله و قطعى علیزاده از حضور و شرکت در تمامی میادین ورزشی را ابلاغ کرد.
رقابت‌های بوکس قهرمانی کشور در رده سنی جوانان دی‌ماه سال ۹۷ به میزبانی هیئت بوکس استان گیلان در رشت برگزار شد و تیم گیلان بااقتدار به مقام قهرمانی رقابت‌ها دست‌یافت.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید