خبر ورزشی/ مهدی تاج که این روز‌ها ریاست فدراسیون فوتبال را بر عهده دارد جوانگرایی در فوتبال را به شکل دیگری استارت زده است.
ظاهراً قانون منع به کار گیری بازنشسته‌ها در فدراسیون فوتبال به خوبی فرصت را برای این مدیر اصفهانی فراهم کرده که تز خود را به کار گیرد و حالا چند ماه بعد از اجرای این قانون شاهد حضور فوتبالیست‌های گذشته در بدنه تصمیم‌گیری فدراسیون فوتبال و همچنین تیم‌های ملی هستیم و بیشتر این فوتبالیست‌ها کسانی هستند که تحصیلات دانشگاهی هم دارند.
۱- ابراهیم شکوری
ابراهیم شکوری در زمان حضور محمد‌رضا ساکت در فدراسیون فوتبال به عنوان دبیرکل به جمع مدیران این فدراسیون ملحق شد. او ابتدای کار معاون دبیرکل بود، اما با استعفای محمد‌رضا ساکت به خاطر قانون منع به کار گیری بازنشسته‌ها سرپرست دبیرکل شد. ابراهیم شکوری برای اینکه این سمت را بر عهده بگیرد فاقد سوابق مدیریتی است و قانوناً نمی‌تواند دبیرکل شود، اما خبر‌های رسیده حاکی از آن است تاج بعد از انتخاب دبیرکل باز هم از ابراهیم شکوری در یکی از سمت‌های مهم فدراسیون فوتبال بهره خواهد برد؛ به خصوص که شکوری این روز‌ها باتجربه‌تر از گذشته شده است.
۲- نیما نکیسا
دروازه‌بان سابق تیم پرسپولیس و تیم ملی مسئول توسعه مدارس فوتبال و آکادمی کشور شده است. البته او برای اجرای ایده‌های خود با خلأ‌های قانونی در فوتبال کشور مواجه شد. یکی از کار‌های خوبی که در این زمینه می‌توان انجام داد ایجاد مدارس فوتبال رایگان از سوی باشگاه‌ها برای جذب استعداد‌ها و الزام باشگاه‌ها به تأسیس آکادمی فوتبال است. این موضوع قطعاً مورد توجه نیما نکیسا است و همان‌طور که اشاره شد اجرای این قانون منوط به پر کردن خلأ‌های قانونی است و اینکه ایجاد آکادمی در همه باشگاه‌ها در فوتبال الزام شود.
۳- میرشاد ماجدی
میرشاد ماجدی بازیکن اسبق استقلال ریاست کمیته آموزش را بر عهده گرفته است. جایی که شاید به خاطر تحصیلات آکادمیک میرشاد یکی از موضوعات مورد علاقه او باشد. میرشاد که توأمان عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال تهران هم محسوب می‌شود در سفر‌های برون‌مرزی در تلاش برای ارتقای جایگاه کمیته آموزش فدراسیون فوتبال در AFC است و یکی از برنامه‌های او این است که این کمیته برای مربیان ایرانی مدرک A و B صادر کند. البته یکی از مهمترین دغدغه‌های او ارتقای سطح کیفی کلاس‌های آموزشی در فوتبال ایران و همچنین عدم صدور مدرک برای کسانی است که فاقد توانمندی در زمینه مربیگری فوتبال هستند.
۴- سعید دقیقی
دقیقی که در ماه‌های گذشته سرمربی تیم کاسپین قزوین در رقابت‌های فوتبال قهرمانی دسته دوم باشگاه‌های کشور بود با استعفا از هدایت این تیم، مسئول پروژه‌های عمرانی فدراسیون فوتبال شده است. محول کردن این سمت به او به خاطر تحصیلاتی است که در رشته عمران داشته است. مهمترین پروژه فدراسیون فوتبال در یکی، دو سال آتی احداث ساختمان فدراسیون فوتبال در کمپ تیم‌های ملی است که قرار است در سال ۱۴۰۰ مورد بهره برداری قرار گیرد.
۵- حسین عبدی
حسین عبدی یکی، دو سالی است به عنوان مشاور فنی تیم‌های بانوان با فدراسیون فوتبال همکاری می‌کند و هم‌اکنون هم در ویتنام به همراه تیم ملی فوتبال بانوان (جوانان) تمرینات این تیم را دنبال می‌کند. او به تازگی عهده‌دار هدایت تیم ملی نوجوانان شده است و مأموریت او بردن تیم ملی نوجوانان به جام جهانی است و مأموریت سختی را پیش رو دارد. عبدی که بیشتر دوران بازیگری اش در تیم پرسپولیس سپری شد از جمله مربیانی است که در خارج از کشور مدرک مربیگری گرفته است.
۶- فراز فاطمی
فراز فاطمی در حال به پایان بردن تحصیلات خود در رشته مدیریت ورزشی است. بازیکن سابق تیم‌های استقلال و پرسپولیس به تازگی مدیر اجرایی تیم ملی جوانان شده است. او این سمت را در تیم پارسه تهران و در لیگ یک تجربه کرده است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید