ایلنا/ پپ گواردیولا توانسته از ژوزه مورینیو پیشی بگیرد. این دو نفر بر سر عنوان بهترین مربی یک دهه اخیر با هم رقابت دارند.
گواردیولا توانست با منچسترسیتی قهرمان لیگ برتر شود و به این ترتیب تعداد قهرمانی‌هایش را به عدد 26 برساند. این در حالی است که مورینیو در این فصل جامی کسب نکرد و تعداد قهرمانی‌هایش روی عدد 25 ماند. گواردیولا 14 عنوان با بارسلونا کسب کرده است. او سه بار فاتح لالیگا، دو بار قهرمان کوپا‌ دل‌ری و دو بار برنده لیگ قهرمانان شده و سه سوپرجام اسپانیا، دو سوپرجام اروپا و دو جام باشگاه‌های جهان را هم با این تیم در کارنامه دارد.
او با بایرن مونیخ هم 7 قهرمانی کسب کرده که شامل سه بوندس‌لیگا، دو جام حذفی، یک سوپرجام اروپا و یک جام باشگاه‌های جهان می‌شود. پپ 5 قهرمانی با منچسترسیتی هم دارد: دو لیگ برتر، دو جام اتحادیه و یک کامیونیتی شیلد. سر الکس فرگوسن، میرچیا لوچسکیو، والری لوبانوفسکی و اوتمار هیتسفلد تنها مربیانی هستند که بیشتر از گواردیولا قهرمانی کسب کرده‌اند. گواردیولا می‌تواند با فتح جام حذفی مقابل واتفورد، تعداد قهرمانی‌هایش را به عدد 27 هم برساند و به این ترتیب سال خاطره‌انگیزی را رقم بزند./


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید