خبر ورزشی/ حماسه‌ساز ملبورن گفت: هر کس جای برانکو را بگیرد، ریسک بزرگی کرده است. قهرمان بشود این بحث مطرح می‌شود که لقمه حاضر و آماده برانکو را گرفته و هنر نکرده است.
چهره محبوب فوتبال کشورمان وارد ۴۹ سالگی شد. خداداد عزیزی اکثر اوقات روحیه خوبی دارد و دلیلش هم طرز تفکر اوست. با حماسه‌ساز ملبورن گپ و گفتی زدیم که می‌خوانید.
* احساس‌تان از یک سال پیر شدن چیست؟
پیر؟ (خنده) من در اوج آمادگی هستم و در عنفوان میانسالی قرار دارم!
* رسم شده با رد شدن ساعت ۱۲ نیمه‌شب بابت تبریک تولد تماس می‌گیرند. چه کسی اولین تماس تبریک را با شما گرفت؟
دختر بزرگم و سپس همسرم گوشی را گرفت تبریک گفت. در ادامه امیرحسین و بعد از او دختر کوچک‌ترم! خیلی از دوستان و رفقا هم محبت داشتند و خلاصه یک ساعتی ما را بیدار نگه داشتند.
* کدام تماس‌ها خاص بود؟
کریم باقری، حسین‌آقا فرکی و حسین بادامکی، البته خیلی‌های دیگر هم بودند، اما الان، چون سر ضبط برنامه ستاره‌ساز هستم، تمرکز ندارم.
* فیروز کریمی هم آنجاست؟
بله، آقافیروز بزرگ‌تر و پیشکسوت ماست. سر یک برنامه من با ایشان با صدای بلند صحبت کردم و از خودشان عذر خواستم و در رسانه هم می‌گویم کارم اشتباه بود و باید همیشه حرمت بزرگ‌تر‌ها را حفظ کرد.
* خاطره‌ای از جشن تولد زمان کودکی و نوجوانی‌تان دارید؟
تا قبل از اینکه وارد فوتبال شوم، نمی‌دانستم تولد چیست! وقتی بزرگ شدیم و آمدیم داخل فوتبال و اول تیرماه چند نفر و در سال‌های بعد چند صد نفر تولدم را تبریک گفتند و برایم جشن گرفتند، متوجه شدم در زندگی می‌توان یک روز جالب داشت و می‌توان خوشحال بود! خدا رفتگان همه را بیامرزد، خدابیامرز مادرم روز تولد ماچم می‌کرد و می‌گفت یک سال بزرگ‌تر شدی. جوان‌تر‌ها قدر پدر و مادرشان را بدانند. یک روز می‌رسد که ته دلت احساس می‌کنی کاش در جشن تولد هیچی نداشتی، اما مادر بود و همان یک بوسه را به گونه‌ات می‌چسباند.
* پدرتان تلفنی به شما تبریک گفته؟
بابام از اولش به این چیز‌ها اعتقاد نداشت. تازه وقتی می‌شنود برایم تولد گرفته‌اند، می‌گوید پیرمرد شده‌ای آن وقت تولد هم برایت می‌گیرند؟ (خنده)
* پاسخ شما چیست؟‌
می‌خندم، پدرم هر چه دوست دارد بگوید، من لذت می‌برم.
* شرایط فوتبال عجیب شده، فدراسیون می‌گوید تا امنیت نباشد، باز‌ی‌ها را برگزار نمی‌کنیم.
حق دارند، چون تا اتفاقی می‌افتد، می‌اندازند گردن فدراسیون. اینکه در ۲، ۳ شهر چندصد نفر آتش به پا می‌کنند، چه ارتباطی به فدراسیون دارد؟ یعنی توقع دارند تاج همراه فتاحی، بهاروند و اعضای هیئت رئیسه باتوم دست‌شان بگیرند و همزمان در ۸ ورزشگاه به اخلال‌گران بگویند اخلال نکنید؟ قبلاً بحران ورزشگاه‌ها یک شعار سماور و خاور بود، حالا بدترین الفاظ خانوادگی همراه با پرتاب پاره‌سنگ، آتش زدن اتومبیل و... در ورزشگاه‌ها اتفاق می‌افتد. البته دلیل عصبی بودن تماشاگران را باید بررسی کرد و چاره‌ای برایش اندیشید.
* کدام تیم‌ها می‌توانند مدعی لیگ نوزدهم باشند؟
سپاهان، پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی.
* جای یحیی گل‌محمدی بودی، به پرسپولیس می‌رفتی؟
من جای او نیستم، اما هر کس جای برانکو را بگیرد، ریسک بزرگی کرده است. قهرمان بشود این بحث مطرح می‌شود که لقمه حاضر و آماده برانکو را گرفته و هنر نکرده است. نایب‌قهرمان بشود، کاملاً سوخت می‌شود. کنترل کردن این نسل از بازیکنان هم راحت نیست. من برای همه همبازیان سابقم از جمله یحیی آرزوی موفقیت می‌کنم.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید