خبر ورزشی/ آنته چاچیچ، یکی از گزینه‌های اصلی هدایت پرسپولیس در فصل آتی است که از قرار معلوم چندان میانه خوبی با بلاژوویچ ندارد.
میروسلاو بلاژوویچ که سابقه هدایت تیم ملی ایران و سومی در جام جهانی با تیم ملی کرواسی را در کارنامه اش دارد یکی از منتقدان عملکرد آنته چاچیچ در کرواسی بوده و در چند مصاحبه مختلف این انتقادات را مطرح کرده است. چیرو پس از صعود کرواسی از مرحله گروهی در یورو ۲۰۱۶ بالاتر از اسپانیا، در اظهار نظری اعتقاد داشت کرواسی با ستارگانی که دارد می‌تواند قهرمان این جام بشود. البته اگر چاچیچ بگذارد!
میروسلاو بلاژوویچ در مورد شانس قهرمانی کرواسی در یورو ۲۰۱۶ گفته بود: «با این نسلی که هم‌اکنون برای کرواسی بازی می‌کنند می‌توان به موفقیت‌های زیادی دست یافت. مودریچ، راکیتیچ، پریشیچ، مانژوکیچ، کورلوکا و... بازیکنان فوق العاده‌ای هستند که همه در کنار هم تیم بی‌نظیری از کرواسی ساخته‌اند. معتقدم اگر چاچیچ (سرمربی وقت کرواسی) مانع نشود، کرواسی می‌تواند حتی قهرمان یورو شود. بازیکنان فعلی کرواسی هم‌اکنون برای بهترین تیم‌های دنیا بازی می‌کنند و با پتانسیلی که دارند می‌توانند کرواسی را به موفقیت برسانند.»
همچنین در مسابقات مقدماتی راهیابی به جام جهانی ۲۰۱۸، عملکرد چاچیچ مورد انتقاد چیرو بوده است. او پس از پیروزی کرواسی مقابل فنلاند به اسپورت نیوز اعلام کرد: «در چنین بازی‌هایی مهم سه امتیاز است که به دست آمد. چاچیچ باید قدم به قدم جلو برود و امتیاز‌ها را جمع کند. امروز تیم عملکرد چشم‌نوازی نداشت، اما غیبت ستاره‌ها هم در این موضوع بی‌تأثیر نبود. من فکر می‌کنم چاچیچ باید در اعتماد به برخی بازیکنانش تجدید نظر کند. اسم نمی‌برم، اما برخی بازیکنان که او انتخاب کرده در حد تیم ملی کرواسی نیستند.» بلاژوویچ در بخش دیگری از این مصاحبه می‌گوید: «در زمان من در تیم ملی کرواسی جو دوستانه‌ای حاکم بود و اعضای تیم مثل خانواده بودند. این هنر است. کاریزما، اعتبار به همراه می‌آورد، اما چاچیچ فاقد این ویژگی است. او نمی‌تواند به ستاره‌های تیم بگوید وقتی با من صحبت می‌کنید صدای‌تان را بلند نکنید!» گفتنی است چاچیچ پیش از شروع جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، جایگاهش را به دالیچ بخشید تا او بتواند بهترین عملکرد تاریخ کرواسی در این رقابت‌ها را کسب کند و نایب‌قهرمان شود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید