ورزش 3/ بعدازظهر امروز مهاجم جوان ملی‌پوش ایران با حضور در دفتر باشگاه فنرباغچه ترکیه به‌طور رسمی به این باشگاه پیوست.
بعد از مدت‌ها بالاخره همان عکسی را که منتظرش بودیم منتشر شد تا یک‌بار دیگر شاهد حضور یکی از بازیکنان ایرانی دریکی از تیم‌های معتبر اروپا باشیم.
امروز باشگاه فنرباهچه ترکیه جوانی را به جمع بازیکنانش اضافه کرد که شاید برازنده‌ترین شخص برای بیان واژه یک استعداد ناب به معنای واقعی کلمه باشد.
الهیار صیادمنش دهم تیرماه 1398 درحالی‌که تنها دو روز از ورودش به نوزدهمین سال عمرش می‌گذرد پایش ، برای عقد قراردادی 5 ساله با حقوقی کافی به یکی از سه باشگاه پرافتخار ترکیه باز شد. بزرگ‌مرد کوچک فوتبال ایران بالباسی رسمی و موهایی مرتب حضورش را در باشگاه فنرباهچه با گرفتن عکسی اعلام کرد تا تولد دوران جدید فوتبالش را به‌عنوان جوان‌ترین گل زن تاریخ فوتبال ایران به تماشا بگذارد.
امروز خنده‌های از ته دل الهیار ثانیه‌ای کوتاه لبخند را هم به لبان ما هم نشاند تا در روزهایی که همه‌جا خبر از شکایت و بلاتکلیفی است لااقل حضور او به‌عنوان یک لژیونر جوان ایرانی تا حدی باعث دل‌خوشی شود.
اگر قصد دارید بدانید او وارد چه باشگاهی شده است کافی است به نام‌هایی اشاره‌کنیم که در تمام این سال‌ها در این باشگاه حضورداشته‌اند. هارلود شوماخر جی جی اوکوچاآریل اورتگا، میلان راپاییچ، کنت آندرسون، پیر ون هویدونک، نیکولا آنلکا، استیفن آپیای غنایی، روبرتو کارلوس، میلوش کراسیچ، کلودیو تافارل برزیلی، رابین فان پرسی مهاجم هلندی، آلکس دسوزا برزیلی، دیگو لوگانو کاپیتان وقت اروگوئه، ماتئا کژمان صرب، دانیل گوییزا و حالا الهیار صیادمنش نوجوانی از شهر آمل و جالب است بدانید او به باشگاهی ملحق شده است که این باشگاه هیچ‌وقت به دسته‌های پایین سقوط نکرده است.
الهیار امروز پایش به ورزشگاهی باز شد که همواره مثل دیگی جوشان جهنمی برای هر حریفی در اروپا به شمارمی آید شکری سراچ اغلو را دست کم نگیرید این ورزشگاه روزهای بزرگی را تجربه کرده است و الهیار باید از امروز راه رسم بازی در این ورزشگاه که نود دقیقه تو را به جلو فرامی‌خواند را یاد بگیرد چراکه دیگر هیچ‌وقت قرار نیست سکوها را خالی ببیند. جوان اول فوتبال ایران برای حضور در تیم بزرگ باید بزرگی کند و الا نامش می‌رود در کنار نام‌هایی که هرکدامشان در این فوتبال کم نبودند اما با حضور در ترکیه فوتبالشان تا حد زیادی تباه شد.
حضور قابل قبول مجید حسینی و وحید امیری در ترابوزان اسپور تا حد زیادی باعث شده است تا فوتبال ترکیه نگرش خود را به فوتبال ایران تغییر دهد و حالا درخشش الهیار می تواند برگ برنده فوتبالیست های ایرانی در خاک ترکیه باشد تا فوتبالیست های ما به جای راهی شدن به کشورهای حاشیه خلیج فارس حضور در لیگ معتبری را تجربه کنند.
او اولین بازیکن از نسل جدید فوتبال ایران است که آرزوهای بزرگی را در سردارند نسلی که حالا به‌عنوان یک پرچم‌دارِ حضور در یک تیم معتبر اروپایی، چشم به او دوخته است.
الهیارصیاد منش حالا از بازی در باشگاه پدیده ساری هم‌بازی بازیکنانی مثل مائوریسیو ایسلا، ویکتور موسس، مکس کروسه، و تعدادی از ملی پوشان تیم ملی ترکیه شده است و بهتر از هرکسی می داند که برای رقابت در چنین سطحی باید تمام تمرکزش را معطوف فوتبال کند تا با درخشش در سوپر لیگ ترکیه راه برای دیگر بازیکنان ایرانی باز کند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید