بانک ورزش/ باشگاه پرسپولیس این روزها دچار دردسر عجیبی شده است. در شرایطی که سرمربی جدید این تیم به تازگی معرفی شده و سرخپوشان تازه نفسی به راحتی کشیده‌اند، تقاضای مصرانه دو بازیکن مهم این تیم برای جدایی، وضعیت عجیبی را در باشگاه حاکم کرده است. علیرضا بیرانوند و علی علیپور شباهت‌های زیادی با هم دارند؛ هر دو برای طولانی‌مدت تحت قرارداد سرخپوشان هستند، هر دو برای جدایی بند فسخ قرارداد در ازای پرداخت مبلغی چند صد هزار دلاری برای رضایتنامه دارند و هر دو هم این روزها اصرار دارند که بروند. انتظار می‌رفت حداقل تغییر وضعیت تیم و انتخاب سرمربی باعث تعدیل موضع بیرو و علیپور شود، اما این اتفاق رخ نداد و این دو بازیکن در تست‌های پزشکی ایفمارک هم شرکت نکردند.
شباهت مهم‌تر بیرانوند و علیپور که البته برای باشگاه بسیار هم تلخ است، مربوط به بی‌جانشین بودن آنها می‌شود. تکلیف بیرانوند که روشن است و او شاید به عنوان بهترین گلر آسیا، نقش مهمی در موفقیت‌های سه سال اخیر سرخپوشان داشته باشد. برای پرسپولیس ساده نیست که یک دروازه‌بان جدید و مطمئن برای خودش پیدا کند؛ مخصوصا اگر به یاد بیاوریم این تیم در دوران طولانی بعد از احمدرضا عابدزاده، با انواع و اقسام مشکلات در قفس توری‌اش مواجه بود، تا اینکه همین آقای بیرانوند پیدا شد. در خط حمله هم شاید علی علیپور مهاجم متوسطی به نظر برسد، اما مساله کلیدی این است که او هم جانشین ندارد. منشا رفت و به جایش بودیمیر آمد، بودیمیر رفته و جای او هیچکس نیامده و حالا اگر قرار باشد علیپور هم برود، خط آتش سرخ‌ها کاملا خالی خواهد شد. اگر به لیگ نگاه کنید، مهاجم قابلی باقی نمانده جز کی‌روش استنلی که پرسپولیس به دلایل منطقی علاقه‌ای به جذب او ندارد. مهاجم خارجی هم که مثل همیشه هندوانه در بسته است. فقط یک درصد تصور کنید پرسپولیس علیپور را هم بفروشد و مهاجمی بخرد که نهایتا شبیه بودیمیر از آب در بیاید؛ در این صورت چه باید کرد؟
هنوز روشن نیست که آیا علیپور و بیرانوند سرانجام می‌روند یا می‌مانند، اما هر اتفاقی بیفتد هواداران حتی حق انتقاد از این دو نفر را هم به خودشان نمی‌دهند. بر خلاف امثال احمدزاده، امیری و مخصوصا مهدی طارمی، امثال علیپور و بیرانوند در روز تنگدستی کنار پرسپولیس ماندند و این تیم را در اوج محرومیت و نیاز همراهی کردند؛ بنابراین امروز حق دارند دنبال آینده‌ای متفاوت باشند و حتی میل به جدایی‌شان شایسته ملامت هم نیست. مجموعه این مسایل، به یک پرونده عجیب و غریب پیش روی مدیران پرسپولیس تبدیل شده؛ باشگاهی که البته به حکم قرارداد می‌تواند این دو نفر را نگه دارد، اما در این شرایط معلوم نیست آنها دیگر برای پرسپولیس تبدیل به بازیکنانی درست و حسابی بشوند؛ همانقدر کوشا در کلین‌شیت و همانقدر توانا در گلزنی!
روزنامه گل


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

رزرو آنلاين بليط
ساميار آگهی