خبر ورزشی/ پیشکسوت فوتبال کشورمان گفت: متأسفانه در فوتبال ما مدیران فکر به دست آوردن دل هواداران برای چند روز هستند، اما در درازمدت ثابت شده به خاطر همین طرز تفکر به خودشان و تیم تحت مدیریت‌شان لطمه زده‌اند.
خداداد عزیزی که در ماه‌های گذشته به عنوان مربی و داور برنامه ستاره‌ساز در شبکه سوم سیما حضور فعالی داشته، از ساخت بخش دوم این برنامه خبر داد. با حماسه‌ساز ملبورن گپ و گفتی داشتیم که می‌خوانید.
* به روز‌های پایانی برنامه‌تان نزدیک می‌شویم.
بله، اما از یکی، دو ماه دیگر ساخت بخش دوم آغاز خواهد شد. به هر حال استقبال خوب بوده و همین باعث شده سری دوم ستاره‌ساز هم ساخته شود.
* در همین سوله کوچک؟
خود من هم عقیده دارم باید فضای بزرگ‌تری باشد، اما این دکور ساخته و چند میلیارد برایش هزینه شده است، ولی اگر سری سوم ستاره‌ساز هم ساخته شود، محل فیلمبرداری و ساخت این برنامه تغییر خواهد کرد.
* در تبلیغات برنامه‌تان از علاقه‌مندان خواسته شده به صورت اینترنتی در سایت برنامه ثبت نام کنند.
بله.
* در خیلی از روستاها، نوجوانان اینترنت، کامپیوتر یا گوشی موبایل در اختیار ندارند؛ تکلیف آن‌ها چیست؟
این را درک می‌کنم، چون خودم تا قبل از اینکه فوتبالیست شوم، همه سختی‌ها را کشیدم. ما به چند شهر خواهیم رفت تا تست بگیریم. اگر به یک‌سری شهر‌ها نمی‌رویم، به این علت است که امکاناتی نظیر زمین ندارند. این نوجوانان عزیز در همین برنامه‌های تلویزیونی پیگیر باشند، وقتی خواستیم مثلاً به شیراز یا کرمان یا مازندران برویم، از شهر و روستا‌های اطراف، خودشان را به محل تست برسانند.
* به نظرت در میان نوجوانانی که دیده‌اید، کدام استان‌ها از نظر استعداد به استان‌های دیگر برتری دارند؟
خوزستان در دهه‌های گذشته استعداد‌های خیلی خوبی داشته، اما مازندران هم پیشرفت محسوسی داشته و استعداد‌های این استان در مقایسه با دهه‌های قبل بیشتر شده‌اند.
* پدرتان برنامه‌هایتان را تماشا می‌کند؟
بله، اکثرشان را دیده.
* نظرشان مثبت است؟
هر پدری به فرزندش یک تعصب خاصی دارد، حتی اگر برنامه یا کار من ضعیف باشد، از نظر پدر خیلی خوب است و خوشحال می‌شوند.
* بحث را عوض کنیم؛ نظرتان درباره سرمربیان جدید پرسپولیس و استقلال چیست؟
معتقدم برای پیشرفت باید مربیان درجه اول و حتی دوم را برای باشگاه‌هایمان استخدام کنیم. قضاوت درباره کالدرون و استراماچونی زود است، اما بعید می‌دانم کالدرون بتواند عملکردی نظیر برانکو به جا بگذارد. متأسفانه در فوتبال ما مدیران فکر به دست آوردن دل هواداران برای چند روز هستند، اما در درازمدت ثابت شده به خاطر همین طرز تفکر به خودشان و تیم تحت مدیریت‌شان لطمه زده‌اند.
* تمایل دارید همچنان به کار با نوجوانان ادامه دهید یا دوباره در لیگ مربیگری کنید؟
در لیگ برتر تیم پولدار که دست من نمی‌دهند و خسته شدم این‌قدر تیم بی‌پول و مشکل‌دار گرفتم. از طرفی کار فعلی برایم لذتبخش‌تر است و دنیای بچه‌ها و نوجوانان خیلی بهتر و شیرین‌تر از دنیای آدم‌بزرگ‌هاست.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید