مهر/ تکواندوکار وزن سوم تیم دانشجویان ایران با شکست همه رقبای خود موفق به کسب نشان طلا شد تا پرونده تیم اعزامی کشورمان به این مسابقات با ۵ مدال طلا و برنز بسته شود.
در ادامه این مسابقات که در شهر ناپل ایتالیا جریان دارد امروز جمعه ۲۰ تیرماه مبارزات اوزان ۶۳- و ۸۷- کیلوگرم مردان و ۵۳- کیلوگرم زنان انجام شد که سروش احمدی به نشان طلا دست یافت، عرفان ناظمی و ناهید کیانی نیز با شکست برابر رقبای خود به کار خود پایان دادند.
احمدی در وزن ۶۳- کیلوگرم پس از یک‌دور استراحت در گام نخست به مصاف «عبدالله الغود» از عربستان رفت و در راند دوم با توجه به اینکه حریف توسط سروش ناک اوت شد با نتیجه ۱۰ بر ۲ به برتری رسید. سپس «علی ممدوف» از آذربایجان را ۱۳ بر یک شکست داد و در ادامه نیز نماینده مصر را ۲۰ تایی (۲۴ بر ۴) کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد.
وی در این مرحله «دیلان چلاموتو» از فرانسه را ۵ بر ۴ از پیش رو برداشت و در فینال نیز برابر «نیاز پولاتوف» ازبک در راند طلایی (۱۰ بر ۱۰) به برتری رسید تا چهارمین مدال طلای تکواندو در یونیورسیاد ۲۰۱۹ را به نام خود ثبت نماید.
بنابراین پرونده تیم تکواندو اعزامی کشورمان به این مسابقات با کسب چهار مدال طلا و یک برنز بسته شد. سروش احمدی، آرمین هادی‌پور، میرهاشم حسینی و امیرمحمد بخشی موفق به کسب چهار مدال طلا در این رویداد شدند و ملیکا میرحسینی نیز مدال برنز را بدست آورد. مهران برخورداری، عرفان ناظمی، زهرا شیدایی، پریسا جوادی و ناهید کیانی دیگر نمایندگان کشورمان بودند که از کسب مدال بازماندند.