آخرین خبر/ استقلال و پرسپولیس در بازار نقل‌وانتقالاتی تابستان حضور فعالی داشته‌اند؛ اتفاقی که با توجه به تغییرات در کادر فنی کاملا قابل پیش‌بینی بود. استقلال و پرسپولیس هر کدام با جذب 7 بازیکن روزهای شلوغ نقل‌وانتقالات را سپری کرده‌اند اما به نظر می‌رسد کار 2 تیم در بازار تابستانی هنوز به اتمام نرسیده و باید در روزهای آتی منتظر رونمایی از خریدهای جدید سرخابی باشیم. البته مسیر 2 تیم در روزهای باقی‌مانده از نقل‌وانتقالات کاملا متفاوت است. استقلال با استراماچونی در جست‌وجوی یک بازیساز است و پرسپولیس هم در جست‌وجوی یک مهاجم گلزن و قابل اعتماد.
استقلال به دنبال جانشین پاتوسی
استقلالی‌ها توانستند 430 هزار دلاری که برای پرداخت جریمه مهاجم سابق کروات خود پس‌انداز کرده بودند را دوباره به خزانه باشگاه برگردانند تا حالا برای خرید جانشین پاتوسی دست پری داشته باشند. استقلالی‌ها که این مبلغ را در حساب سفارت ایران در کرواسی نگه داشتند، قصد دارند با انتقال این پول به تهران که مبلغ چشمگیر و قابل قبولی است برای خرید جانشین پاتوسی در خط میانی اقدام کنند و مبلغ پیش‌قرارداد او را پرداخت کنند تا بعد از سپری کردن روزهای سخت از دست دادن پاتوسی و البته رفتن تا مرز محرومیت، حالا با یک خرید خوب عملکرد خود را تقویت کنند. طی روزهای گذشته بازیکنان زیادی به استقلال لینک شدند اما آبی‌ها هنوز گزینه نهایی خود را معرفی نکردند و البته با توجه به فاصله کم تا شروع لیگ فرصت زیادی برای این کار ندارند و باید هر چه سریع‌تر تکلیف ترکیب خود را مشخص کنند. پاتوسی در نیم‌فصل لیگ هجدهم و با قراردادی قرضی که بند بازخرید داشت به استقلال پیوست و عملکرد درخشان او باعث شد تا مدیران استقلال در پایان فصل به دنبال تمدید قرارداد این بازیکن باشند اما در این میان یک بند خرید 350 هزار دلاری باعث بروز مشکلاتی شد. استقلالی‌ها که این بازیکن را به صورت قرضی گرفته بودند، تصمیم داشتند با پرداخت رقمی کمتر از 350 هزار دلار توافق‌شده او را جذب کنند اما حضور تیم بن‌یاس و تجربه همکاری شفر و پاتوسی باعث شد تا استقلال در این روند بازنده شود و ستاره خود را از دست بدهد. عدم توانایی استقلال و البته دیگر باشگاه‌های ایران در پرداخت بندهای اینچنینی و البته مبلغ رضایت‌نامه یک بازیکن توانمند با توجه به اقتصاد ضعیف فوتبال باشگاهی ایران، موضوعی است که پیش‌بینی آن برای سال آینده نیز کار سختی نیست اما این روزها گزینه‌هایی به استقلال نزدیک می‌شوند که به نظر می‌رسد بوی تکرار وضعیت سال گذشته پاتوسی را می‌دهند. استقلالی‌ها اگر برای پر کردن جای خالی پاتوسی به دنبال بازیکن قرضی با بند بازخرید بروند، تقریبا اشتباه فصل گذشته خود را به صورت کامل تکرار کرده‌اند زیرا باز هم درخشش در لیگ ایران با توجه به تمرکز تیم‌های حاضر در منطقه و توان مالی بالاتر آن‌ها باعث می‌شود تا استقلال دوباره به سکوی پرتاب بازیکنان تبدیل شود و آبی‌ها باز هم در شروع فصل آینده با تکرار یک تراژدی همراه باشند. این در حالی است که استقلالی‌ها با توجه به بازگشت پولشان از سفارت ایران در کرواسی می‌توانند با گزینه مورد نظر خود قرارداد سفت و محکمی ببندند تا مشکلی مثل مشکل پاتوسی برایشان تکرار نشود.
پرسپولیس به دنبال مهاجم
پرسپولیس مهاجم تمام‌کننده می‌خواهد اما مذاکراتش با مهدی طارمی بی‌نتیجه مانده و همین مسئله باعث شده تا نام چند گزینه خارجی مطرح شود. بعد از منتفی شدن بازگشت طارمی بود که گابریل کالدرون چند مهاجم خارجی را به باشگاه معرفی کرد که برخی از آن‌ها کارنامه چندان چشمگیری نداشته‌ و برخی نیز قیمت‌شان بالا بود. با توجه به همین مسئله مسئولان این باشگاه هنوز در این مورد به جمع‌بندی نهایی نرسیده‌اند. جدیدترین گزینه کالدرون و پرسپولیس مهاجمی است از بوسنی. نرمین هاسکیچ جدیدترین نامی است که برای برطرف کردن مشکلات پرسپولیس در خط حمله نامش شنیده می‌شود و مذاکره برای جذب او آغاز شده؛ مهاجمی با قامت 187 سانتی‌متر و راست‌پا که فصل 19-2018 عنوان آقای گلی لیگ صربستان را به دست آورده است. روز گذشته به این نکته اشاره کردیم که پرسپولیس برای جذب مهاجم کار آسانی نخواهد داشت چراکه در بازار نقل‌وانتقالات فعلی بازیکنی که تحت قرارداد باشگاهی نباشد و از طرفی آماده هم باشد به همین سادگی‌ها یافت نمی‌شود مگر این‌که پرسپولیس به دستور سرمربی‌اش سر کیسه را شل کند، برای جذب مهاجم دست به جیب شود و پول رضایت‌نامه را هم تهیه کند. آن وقت می‌توان به حضور مهاجمی توانا در ترکیب پرسپولیس خوش‌بین بود در غیر این صورت شاید تجربه ناموفق مهاجمی مثل بودیمیر در پرسپولیس تکرار شود. دیگر گزینه مد نظر باشگاه پرسپولیس که نام او از سوی کالدرون به مدیران اعلام شده، یک مهاجم آفریقایی است که به عنوان هدف اول این باشگاه در نظر گرفته شده است. تجربه مثبت حضور بازیکنان آفریقایی و عملکرد مناسب آن‌ها در کنار شرایط مالی بهتر نسبت به دیگر گزینه‌ها باعث شده تا اکنون این بازیکن در اولویت باشگاه قرار داشته باشد. مدیران باشگاه به واسطه همین مسئله ترجیح می‌دهند نام او را افشا نکنند تا واسطه‌ها مانع از حضور و مذاکرات مثبت طرفین نشوند.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar