خبر ورزشی/ وقت آن رسیده که امیر قلعه‌نویی برای رسیدن به جام قهرمانی کمی ریسک کند و معادلات را بر هم بزند.
سید حمید صادق زاده؛ سپاهان در نقل و انتقالات بسیار خوب عمل کرد. این البته طبیعی بود و از سپاهان انتظاری غیر از این نمی‌رفت. سپاهان جدا از اینکه یک تیم بزرگ و پرتماشاگر به حساب می‌آید از نظر مالی نیز شرایط خوبی دارد و طبیعی است بازیکنان به دنبال حضور در ترکیب این تیم یا تمدید قرارداد خود با این تیم باشند. بیشتر نفرات کلیدی تیم سپاهان حفظ شده‌اند. بازیکنانی، چون کی‌روش استنلی، کومان، عزت‌ا... پورقاز، پیام نیازمند و... و چند بازیکن خوب هم به ترکیب تیم اضافه شدند، از محمد‌رضا حسینی گرفته تا جورج ولژیانی و محمد محبی جوان که بازیکن تیم شاهین شهرداری بوشهر بود و به اردوی تیم ملی برای بازی با امید دعوت شد و نمایش خوبی ارائه داد، به طوری که به نظر می‌رسد در لیست‌های آتی تیم ملی هم جای بگیرد. این‌ها نشان می‌دهد چه امیر قلعه‌نویی قول قهرمانی بدهد و چه ندهد، سپاهان برای قهرمانی بسته شده است.
امیر قلعه‌نویی چند فصلی است که قهرمان لیگ برتر نمی‌شود. او به بهانه تکرار نکردن قهرمانی‌های خود در استقلال جای خود را در این تیم به مربی دیگری داد و در ادامه در تیم‌هایی، چون تراکتورسازی و ذوب‌آهن و سپاهان نیز برای قهرمانی جنگید و بازی کرد، اما دوم شد. یکی از دلایل می‌تواند بهای کم به جوان‌ها باشد. دوندگی و ماجراجویی بازیکنان جوان مطمئناً می‌تواند نقش کلیدی در قهرمانی سپاهان داشته باشد و به نظر می‌رسد وقت آن رسیده که امیر قلعه‌نویی در کنار تکیه به باتجربه‌های تیم به جوان‌ها هم بها دهد. نمونه اش پیام نیازمند که فصل گذشته یکی از بهترین‌های سپاهان بود و خیال این تیم را درون دروازه راحت کرده است. این فصل هم بازیکنان جوان خوبی به ترکیب تیم اضافه شدند. محمد زینالی از تیم نود ارومیه، محمد محبی از تیم شاهین شهرداری بوشهر، محمد کریمی و...
وقت آن رسیده که امیر قلعه‌نویی برای رسیدن به جام قهرمانی کمی ریسک کند و معادلات را بر هم بزند و از جوان‌ها استفاده بیشتری در ترکیب تیم داشته باشد چرا که ماجراجویی و انگیزه جوان‌ها می‌تواند روز‌های غیر قابل پیش‌بینی را برای سپاهان رقم بزند. تیمی که بعد از تجربه چهاردهمی در فصل هفدهم، احیا شد و فصل گذشته در لیگ برتر بر سکوی دوم ایستاد.
در کنار بها دادن به جوان‌ها امیر قلعه‌نویی باید به یک نکته مهم هم توجه کند؛ اشاره به اینکه دست‌های پشت پرده مانع قهرمانی تیم سپاهان می‌شوند و اینکه سپاهان از نظر هزینه در میانه‌های جدول رده‌بندی تیم‌ها قرار دارد و... و ادعا‌هایی از این دست برای تیم امتیازآور نیست و حواس سرمربی باید بیشتر به داخل زمین و بازی تیمش باشد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید