فارس/ درحالی که همه هماهنگی‌ها با کرواسی برای برگزاری بازی دوستانه با تیم امید شده بود در اقدامی عجیب کرواسی زیر قول خود زد.
درحالی که فدراسیون فوتبال کراوسی و ایران برای برگزاری بازی دوستانه بین امیدهای دو کشور برای مهر سال جاری توافق شده بود چند روز قبل فدراسیون به طور رسمی اعلام کرد به دلیل درخواست کروات ها این بازی برگزار نمی شود.
تیم امید که تا همین جا هم برای آماده سازی خود برای رقابت های مقدماتی المپیک 2020 خیلی روند مساعدی نداشته و کاملا مشخص است که این تیم برای بازپروری بهتر و حضوری مقتدارنه تر نیازمند بازی های دوستانه جدی و پر اهمیت تر است همین بازی دوستانه را هم از دست داده است.
تیم امید سه اردو پیش روی خود دارد. این تیم به گفته حمید استیلی مدیر تیم امید مرداد در روزهای غیر فیفا یک اردو خواهد داشت و سپس در روزهای فیفا در شهریور و مهر اردو برگزار می کند.
ملی پوشان امید در شهریور در تاشکند به مصاف تیم ازبکستان می روند اما برای اردوی مهر جای خالی بازی دوستانه با کرواسی هنوز پر نشده است.
چند روز قبل خبری منتشر شده بود که فدراسیون کرواسی به دلیل اینکه بازی با تیم امید ایران در روزهای فیفا نبوده از انجام این بازی انصراف داده است درحالی که هماهنگی های فدراسیون ایران و کرواسی در مهر برای روزهای فیفا بوده است. هنوز فدراسیون فوتبال ایران دلیل بدعهدی کروات ها را اعلام نکرده است اما آنچه مشخص است فعلا حریفی برای تیم امید برای اردوی مهر مشخص نشده است.
خبر بعدی از تیم امید مربوط به بحث کادرفنی است. قرار بود در اردویی که گذشت یک مربی اسپانیایی با انتخاب خود فرهاد مجیدی سرمربی تیم به کادرفنی اضافه شود اما این اردو هم تمام شد و از مربی اسپانیایی خبری نشد. توضیح مشخصی هم از سوی مجیدی ارائه نشده که چرا مربی اسپانیایی به جمع همکارانش اضافه نمی شود.
تیم امید درحالی باید خود را آماده رودرویی با حریفان سرسختش در مقدماتی المپیک کند که از نظر مالی هم خیلی اوضاع مناسبی ندارد. چندی قبل صالحی امیری رئیس کمیته المپیک اعلام کرده بود اسپانسر جدید برای تیم امید در راه است اما از این حامی مالی هم تا این لحظه خبری نشده است. این در شرایطی است که تیم امید در شهریور و مهر نیازمند اردوهای جدی است و هزینه هر رفت و آمد چه در ایران و چه در خارج از ایران زیاد است و قطعا با این شرایط مالی که فدراسیون این روزها دارد تامین نیازهای تیم امید به همین راحتی نیست و باید دید کمیته ملی المپیک برای ملی پوشان فوتبال دست به جیب می شود یا خیر.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید