خبر ورزشی/ ستاره فرانسوی درباره انتقالش به بارسلونا و حواشی آن، همبازی شدن با لیونل مسی، حضور احتمالی نیمار در نوکمپ و حتی شادی پس از گلش صحبت کرده است.
آنتوان گریزمن ستاره فرانسوی چند سال اخیر اتلتیکومادرید سرانجام بارسایی شده. مشکلاتی که پیش از این انتقال پیش آمده، باعث شده او پس از نهایی شدن حضورش در جمع ستاره‌های آبی‌واناری‌پوش احساساتی شود و اشک شوق بریزد. این روز‌ها گریزمن در کانون توجه است و همه منتظرند خط حمله آتشین بارسلونا را با حضور او ببینند. نشریه «مارکا» به سراغ گریزمن رفته و مصاحبه‌ای با او ترتیب داده است. ستاره فرانسوی هم در این مصاحبه درباره انتقالش به بارسلونا و حواشی آن، همبازی شدن با لیونل مسی، حضور احتمالی نیمار در نوکمپ و حتی شادی پس از گلش صحبت کرده است.
*روز اولی که بازیکن بارسلونا شده بودی چه حسی داشتی؟
خوب، واقعاً خوب. با استرس زیاد و فشار برای نهایی کردن این قرارداد. من فقط می‌خواستم تعطیلاتم را به پایان برسانم و چالش جدیدم را شروع کنم. در رختکن تیم خیلی خوب به من خوشامد گفتند؛ بازیکن‌ها، کادر فنی و دکتر‌ها و در آن لحظه من لذت بردم و امیدوار بودم اعتمادبه‌نفس برای صحبت کردن را داشته باشم. خودم باشم و لذت ببرم.
*وقتی به تو گفتند که همه‌چیز نهایی شده و بازیکن بارسلونا هستی چه اتفاقی افتاد؟
خب، به پدرم تلفن زدم و اشک همراه با شوق ریختم، برای اینکه من آنجا بودم و همه‌چیز انجام شده بود. با دوستان و همسرم و فرزندانم بودم و این لحظه‌ای باورنکردنی بود.
*آن‌ها الگویی مثل یک بازی ویدئویی همراه با تقلب درست کرده‌اند؛ سوارس، مسی، دمبله، دی‌یونگ و...
ما تیم خوبی هستیم، بازیکنان خوبی داریم و این مربی است که انتخاب می‌کند چه کسی بازی کند. هر لحظه مشتاق بازی کردن هستیم تا لذت ببریم و این لذت را به مردم و خودمان هدیه بدهیم.
*برای بازیکنی که معمولاً آزادی عمل دارد، بازی کردن کنار مسی یک چالش خواهد بود؟ متوجه شدم که نقش تو در تیم با آنچه در اتلتیکو انجام می‌دادی، متفاوت است.
بله، شگفت‌انگیز خواهد بود که در کنار مسی بازی کند. من هیجان‌زده هستم، ببینم هر روز چگونه است و هر روز به چه شکل تمرین می‌کند. می‌خواهم نکاتی از او در تمرینات یاد بگیرم و سعی کنم آن‌ها را به روش خودم تکرار کنم. همچنین بفهمم او درون و بیرون زمین چگونه است. نمی‌توانم تا زمان آمدنش صبر کنم. آماده هستم هرکاری لازم باشد را انجام دهم؛ برای باشگاه و برای بازیکنان.
گریزمن: برای اولین گلم با پیراهن بارسا، شادی آماده کرده‌ام
*به وضوح نگران بدتر شدن اوضاع با او نیستی. در این مورد خیلی آرام هستی.
خب، من فردی سختگیر نیستم. دوست دارم اطراف مردم باشم تا از مشارکت لذت ببریم و مطمئنم در بارسلونا هم همه‌چیز خیلی خوب خواهد بود.
*از الگوی یک بازی ویدئویی صحبت می‌کردیم. اگر نیمار بیاید دیوانه‌کننده خواهد بود.
بله، حتی خیلی برای مربی سخت‌تر خواهد شد و رقابت هم برای گروه دشوارتر. این یک واقعیت است که او بازیکن خیلی خوبی به شمار می‌رود. او را کمی می‌شناسم و باید ببینیم چه اتفاقی رخ می‌دهد.
*بیا کمی به عقب برگردیم. به نظر می‌رسد نمی‌توانی خروجت از اتلتیکومادرید را به‌خوبی توضیح بدهی. اگر حالا با میگل آنخل خیل مارین (مدیر اتلتیکو) باشی چه چیزی به او می‌گویی؟
خب، فراموش نکنید ما در این‌باره در خانه او با آندرئا برِتا (مدیر ورزشی اتلتیکو) و چولو (دیگو سیمئونه) صحبت کردیم. چیز مهم برای من این است که سعی می‌کردم بهترین راه ممکن را بروم، راهی که باشگاه می‌گوید. دوست داشتم به روش خوانفران یا دیگو گودین باشد، اما آن‌ها از من خواستند یک ویدئو ضبط کنم. من با بازیکنان و هواداران خداحافظی کردم و این مهم‌ترین چیز بود.
*نگران روزی هستی که برابر اتلتیکو در واندا متروپولیتانو بازی خواهی کرد.
نه، می‌دانم که برایم سوت خواهند زد. این بخشی از فوتبال است. آن‌ها خیلی عاشق من بودند و وقتی یک نفر می‌رود دردناک است. مثل زمانی که از رئال‌سوسیه‌داد جدا شدم، اولین حضورم در خانه آن‌ها آسان نبود، اما همیشه سوسیه‌داد و اتلتیکو در قلب من خواهند بود چراکه به من خیلی اهمیت دادند.
*اگر بتوانی در زمان به عقب برگردی چیزی را تغییر می‌دهی؟
نه، برای اینکه چیزی که می‌خواهم این است که بازیکنان را ببینم، چولو را در خانه ببینم... بدترین اتفاق آن فیلم بود، اما دیگر نمی‌توانم کاری انجام دهم.
*چولو گفته سپاسگزار کار‌هایی است که در تیم انجام دادی و سخت است آن‌ها را فرموش کنند.
در حال حاضر آن‌ها بازیکنان مهمی خریده‌اند که می‌توانند یک تیم خوب بسازند و با چولو آن‌ها همیشه تا آخرین لحظه خواهند جنگید برای اینکه او همین را دوست دارد. باشگاه هم همین را دوست دارد. من به چولو مدیون هستم.
*همچنین فکر می‌کنم فوتبال یک قهرمانی در لیگ قهرمانان به اتلتیکو بدهکار است.
بله، من هم همین را فکر می‌کنم. آن‌ها هرکاری که ممکن است انجام می‌دهند. سطحی که چولو اتلتیکو را به آن رسانده باورنکردنی و غیرقابل تصور است و آن حفظ خواهد کرد که سخت‌ترین کار خواهد بود.
*حالا به جلو برویم. والورده مربی‌ای است که تو را وقتی نوجوان هم بودی دوست داشت. خیلی از مردم این را نمی‌دانند، اما او وقتی در بیلبائو بود تلاش کرد تو را از سوسیه‌داد به تیمش ببرد. درست است یا خیر؟
بله، همیشه به نظر می‌رسد او عاشق من است. همیشه نظرات خوبی درباره من داشته. من تمایل دارم روز به روز او را در تمرینات و بازی‌ها ببینم. اینجا بازیکنی هستم تا به او خدمت کنم.
گریزمن: برای اولین گلم با پیراهن بارسا، شادی آماده کرده‌ام
*رقیبی که بیش از همه برابرش بازی کردی رئال‌مادرید است و ۸ گل هم به این تیم زدی که آمار بدی نیست. در واقع اینجا بسیار ارزشمند است.
۸ گل زده بودم؟ ایده‌ای در این‌باره ندارم. (می‌خندد)
*اما در نوکمپ هنوز گل نزدی.
بله، درست است. همیشه حضورم در نوکمپ ارزش داشت. ببینیم حالا می‌توانم با این پیراهن گل بزنم.
*درباره شادی پس از گل هم فکر کردی؟
بله. (می‌خندد) من همیشه یک شادی گل آماده دارم. ابتدا ببینیم همه‌چیز خوب پیش می‌رود.
*برای ما آن شادی گل را فاش می‌کنی؟
نه، متأسفم!
*حضور بازیکنان فرانسوی در بارسلونا هم اهمیت زیادی دارد. فکر می‌کنی در خانه هستی؟
بله، ما بعد از تمرین با هم ریکاوری می‌کنیم. با هم غذا می‌خوریم. به‌خوبی کنار هم هستیم، وقتی عازم تمرین هستیم منتظر آخرین فرانسوی می‌مانیم که برسد و سپس برویم.
*آخرین سؤال اینکه، هدف شما در این فصل چیست؟
اگر از هواداران بپرسید آن‌ها سه‌گانه می‌خواهند. بازیکنان و کادر فنی هم همینطور. ما تیمی داریم که می‌تواند همه‌چیز را ببرد. سخت است، اما برای دستیابی به آن کار خواهیم کرد.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar