مهر/ به گفته مدیرکل دفتر امورمشترک فدراسیون‌های ورزشی، در صورتی که سرپرست فعلی فدراسیون والیبال قصد ورود به انتخابات داشته باشد برای این فدراسیون سرپرست جدیدی تعیین می‌شود.
وزارت ورزش بعد از گذشت ۷ ماه از بلاتکلیفی فدراسیون والیبال بالاخره ۷ مردادماه را به عنوان زمان آغاز ثبت نام از کاندیداهای این فدراسیون اعلام کرد تا اینگونه اولین گام رسمی در تعیین تکلیف مدیریت این فدراسیون برداشته شود.
البته با تعیین این زمان و فرصت ۱۰ روز کاری که برای نام نویسی از متقاضیان ریاست در فدراسیون والیبال تعیین شده، ابهام دیگری در رابطه با این فدراسیون و سرپرست فعلی آن ایجاد شده مبنی بر اینکه «افشین داوری کماکان سرپرست فدراسیون والیبال خواهد بود یا با توجه به آغاز پروسه انتخابات این فدارسیون و احتمال ورود وی به آن، سرپرست دیگری برای والیبال تعیین می شود؟»
سید محمد شروین اسبقیان مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون های ورزشی در گفتگو با خبرنگار مهر در این رابطه گفت: در کل استراتژی وزارت ورزش این است که به منظور رعایت بی طرفی و دور کردن حاشیه از مجامع انتخاباتی، بعد از اتمام دوره ریاست فدراسیون ها اقدام به تعیین سرپرست کرده و در دوره آنها انتخابات را برگزار کند.
وی ادامه داد: فدراسیون والیبال در حال حاضر توسط سرپرست اداره می شود و مشکلی از این حیث ندارد. البته در صورتی که افشین داوری قصد داشته باشد برای حضور در انتخابات فدراسیون والیبال نام نویسی کرده و کاندیدا شود، قطعاً سرپرست دیگری برای این فدراسیون منصوب می کنیم اما در غیر این صورت و اگر ورود به انتخابات در برنامه وی نباشد، با مدیریت و سرپرستی او انتخابات را به سرانجام می رسانیم.
مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون ها تاکید کرد: فعلاً تصمیم و برنامه ای برای تعیین سرپرست جدید در فدراسیون والیبال نیست اما به محض اطلاع از برنامه افشین داوری برای حضور در انتخابات، این کار را انجام خواهیم داد.
اسبقیان همچنین تصریح کرد: وزارت ورزش پیش از این اعلام کرده که بود که بعد از اتمام لیگ ملت ها برای انتخابات فدراسیون والیبال اقدام می کنیم. در نظر داریم در اولین فرصت انتخابات این فدراسیون را به سرانجام برسانیم. بنابراین به محض پایان دوره تعیین شده برای نام نویسی از کاندیداها، کمیسیون تطبیق شرایط احراز مدیریتی کاندیداها را تشکیل می دهیم تا بتوانیم ادامه مراحل لازم برای تعیین زمان برگزاری مجمع را هم به سرعت طی کنیم.
مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون های ورزشی تاکید کرد: اراده وزارت ورزش بر این است که هرچه زودتر در رابطه با فدراسیون والیبال و مدیریت آن تعیین تکلیف شود.
افشین داوری ۱۶ آذرماه سال گذشته به عنوان سرپرست فدراسیون والیبال در این فدراسیون آغاز به کار کرد. وی جایگزین احمد ضیایی شد که مشمول قانون منع به کارگیری بازنشسته ها شده بود.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar