ایسنا/ قهرمان شنای المپیک در جریان رقابت‌های قهرمانی جهان رفتارهایی از خود نشان داد که خشم مسئولان چینی را برانگیخت.
به نقل از دیلی میرور، مک هورتون، قهرمان شنای المپیک ریو در جریان رقابت‌های قهرمانی جهان در ماده ۴۰۰ متر آزاد در رده دوم و پشت سر یان یانگ چینی قرار گرفت.
با این حال هورتون از حضور بر روی سکوی مدال‌ها امتناع کرد و حاضر به دست دادن با این ورزشکار چینی - که قبلا با هم درگیری لفظی داشتند - نشد و حتی وقتی عکاسان قصد گرفتن عکس داشتند روی خود را برگرداند.
او البته با ورزشکار ایتالیایی که مدال برنز را گرفت رفتار خوبی داشت و با هم عکس یادگاری گرفتند.
شناگر چینی بعد از این اتفاق گفت: اگر او قصد داشت به من توهین کند، اشکال ندارد و من با آن کنار می‌آیم ولی توهین کردن به کشور چین پذیرفته نیست.
این ورزشکار چینی در سال ۲۰۱۴ به دلیل دوپینگ به مدت سه ماه محروم شد. این ورزشکار عنوان کرد که دارویی برای مراقبت از قلب خود مصرف کرده است. درگیری بین این دو در سال ۲۰۱۶ و زمانی که هورتون، شناگر چینی را متهم کرد که او را به عمد هل داده است تا به استخر پرت شود، تشدید شد.
هورتون گفت: من برای ورزشکارانی که تقلب و دوپینگ می‌کنند وقت ندارم. من کلا با ورزشکارانی که قبلا دوپینگ کرده‌اند و هنوز در صحنه ورزش حضور دارند مشکل دارم.
مسئولان چینی و کمیته المپیک این کشور خواستار عذرخواهی رسمی این ورزشکار شدند ولی کمیته المپیک استرالیا عنوان کرد که این ورزشکار دیدگاه شخصی خود را گفته است و دلیلی برای عذرخواهی نیست چون او از ورزشکارانی که سالم هستند حمایت کرده است.
این چهارمین طلای پیاپی سان در ۴۰۰ متر آزاد بود. هر چند در المپیک ریو این ورزشکار استرالیایی بود که مدال طلا را به دست آورد.
همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar