مهر/ به دنبال اتفاقات رخ داده پیرامون محمدرضا داورزنی که منجر به احضارش از سوی نهادهای نظارتی شد، احتمال کناره‌گیری وی از مسئولیتی که در وزارت ورزش دارد تقویت شده است.
کناره گیری محمدرضا داورزنی از مهمترین معاونت وزارت ورزش موضوع جدیدی نیست اما اتفاقات اخیری که پیرامون وی رخ داده، باعث بازگشایی دوباره پرونده مربوط به آن شده است. این معاون وزیر ورزش چندی پیش بنا بر دلایلی نامشحص از سوی مراجع نظارتی احضار شد. اگرچه نتیجه این احضار همچون دلیل آن به صورت دقیق مشخص نشد اما همین مسئله کناره گیری او از معاونت کلیدی وزارت ورزش را محتمل تر کرده است.
این در حالی است که طی ماه های گذشته و بعد از اجرای قانون منع به کارگیری بازنشسته ها در فدراسیون والیبال که منجر به کنار رفتن زودهنگام احمد ضیایی از ریاست فدراسیون والیبال شد نیز صحبت هایی مبنی استعفای داورزنی از وزارت ورزش به خاطر ورود دوباره به این فدراسیون مطرح شده بود. حالا اما با اتفاقات رخ داده پیرامون وی احتمال اتخاذ چنین تصمیمی توسط او پررنگ تر شده به خصوص که آغاز پروسه انتخابات فدراسیون والیبال هم در دستور کار وزارت ورزش قرار گرفته است.
طبق اعلام وزارت ورزش قرار است از ۷ مردادماه ثبت نام کاندیداهای ریاست در فدراسیون والیبال آغاز شود. داورزنی تجربه ۱۰ سال ریاست در این فدراسیون را دارد که با اتفاقات مهمی مانند اولین حضور در لیگ جهانی، ورود به المپیک بعد از ۵۲ سال و البته اولین قهرمانی در آسیا همراه بود.
با این پیشینه مدیریتی والبته مسئولیت هایی که داورزنی در والیبال آسیا و جهان دارد و به خصوص اتفاقات اخیر بعید نیست که وی برای بازگشت به مسئولیت قبلی خود مصمم تر شده باشد.
محمد رضا داورزنی بهمن ماه سال ۹۵ با حکم مسعود سلطانی فر و به جای نصرالله سجادی به عنوان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش منصوب شد.
وی پیش از ورود به وزارت ورزش برای مدت ۱۰ سال (از سال ۱۳۸۵) ریاست فدراسیون والیبال را عهده دار بود ضمن اینکه همزمان با معاونت وزارت ورزش و برای مدت یک سال هم سرپرستی فدراسیون والیبال را بر عهده داشت تا دی ماه ۹۶ که انتخابات این فدراسیون برگزار و احمد ضیایی با اکثریت آرا به عنوان رئیس انتخاب شد.
محمدرضا داورزنی با وجود دوری سه ساله از مدیریت والیبال، همچنان عضو هیات رئیسه کنفدراسیون والیبال آسیا و عضو دپارتمان لیگ جهانی است.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar