نود/ یکی از خاطره انگیز ترین مسابقات رونالدو با پیراهن رئال مادرید تنها 24 دقیقه دوام داشت.
روز 13 آگوست 2017 و از ساعت 10 شب به وقت محلی، دو تیم بارسلونا و رئال مادرید در نخستین بازی رسمی فصل 18-2017 در چارچوب بازی رفت سوپرجام اسپانیا در حضور 89514 تماشاگر به مصاف یکدیگر رفتند. شاید در ابتدا، باور آن که این مسابقه قرار است این قدر جنجالی شود، سخت بود.
رئال مادرید به عنوان قهرمان لالیگا (اولین قهرمانی در 5 فصل) مجوز حضور در این مسابقه را کسب کرده بود و سرمست از کسب دومین قهرمانی متوالی در اروپا با زیزو، به مصاف بارسایی می‌رفت که در فصل قبل، روزهای خوشی را با لوئیز انریکه پشت سر نگذاشته و به کسب قهرمانی در کوپا دل‌ری بسنده کرده بود.
بارسا با سرمربی جدید خود، ارنستو والورده دو هفته قبل و در اولین ال‌کلاسیکوی برگزار شده در خارج از اسپانیا، در قالب جام بین المللی قهرمانان (ICC) به مصاف رئال مادرید رفته و توانسته بود رئال را با گل های مسی، راکیتیچ و پیکه با نتیجه 3-2 شکست دهد. اما نسبت به دو هفته قبل، خیلی چیزها در نیوکمپ تغییر کرده بود.
نیمار که ال‌کلاسیکوی میامی را از ابتدا آغاز کرده بود، در دقیقه 73 جای خود را به کارلس آلنیا داد تا همگان شاهد آخرین گام های او در زمین چمن با پیراهن بارسلونا باشند. تنها 4 روز بعد، پاریسن‌ژرمن بند آزادسازی موجود در قرارداد نیمار به ارزش 222 میلیون یورو را فعال کرد و با جذب این ستاره 25 ساله برزیلی، بزرگترین انتقال تاریخ فوتبال را رقم زد. اکنون والورده بدون حضور نیمار، مجبور بود تا سمت چپ خط آتش تیمش را به بازیکنی مثل جرارد دلوفئو بسپارد.
بازی در نیمه اول بدون گل مساوی به پایان رسید اما تنها 5 دقیقه بعد از آغاز نیمه دوم، رئال در نیوکمپ به گلی ارزشمند دست یافت. ارسال مارسلو با اشتباه پیکه وارد دروازه مارک آندره تراشتگن شد تا شاگردان زیزو با یک گل به خودی از بارسا پیش بیفتند. در شرایطی که بازی با همین نتیجه در جریان بود، تماشاگران در دقیقه 58 آماده ورود کریس رونالدو به زمین می‌شدند.
زیزو تیمش را با حضور بیل و بنزما در خط حمله و به کارگیری ایسکو پشت سر آن ها روانه میدان کرده بود و کریس رونالدو را به دلیل دیرتر ملحق شدن به تیم (استراحت ناشی از حضور در جام کنفدراسیون ها 2017) از ابتدا به این بازی نفرستاد. اقدام زیدان در این بازی، کاملا شبیه حرکت او در بازی سوپرجام اروپا در مقابل منچستریونایتد (5 روز پیش از ال‌کلاسیکو) بود.
رونالدو در سوپرجام برگزار شده در اسکوپیه در دقیقه 83 به جای کریم بنزما به میدان آمد و حضور او هم تغییری در نتیجه بازی (برد 2-1 رئال) ایجاد نکرد. این دفعه، باز هم .گزینه خروج بنزما بود، اما رونالدو قرار بود 25 دقیقه زودتر به میدان بیاید و داستان بازی هم هنوز حوادث زیادی برای خلق کردن داشت.
خطای پنالتی کیلور ناواس بر روی لوئیس سوارز، موجب شد تا لیونل مسی پشت توپ ایستاده و در دقیقه 77، دروازه رئال را باز کند اما تنها 3 دقیقه بعد، بارسایی که از گل تساوی انگیزه گرفته بود، روی یک ضد حمله غافلگیر شد.
پاس ایسکو به رونالدو رسید و او نیز از گوشه محوطه جریمه، سمت راست دروازه تراشتگن را هدف قرار داد تا بازی در دقیقه 80، 2-1 به سود رئال مادرید شود. رونالدو بعد از این گل، پیراهن خود را درآورد و آن را به هواداران نشان داد تا به این ترتیب، حرکت 4 ماه قبل لیونل مسی در مقابل چشمان تماشاگران حاضر در برنابئو را تلافی کرده باشد. (در جریان ال‌کلاسیکوی 23 آپریل 2017، مسی در دقیقه 92 گل پیروزی تیمش را به ثمر رساند (3-2) و این گونه به خوشحالی پرداخت. یکی از دلایل این اقدام مسی را می‌توان خشونت بیش از حد بازیکنان رئال در آن بازی عنوان کرد، دیداری که تصویری از دهان خون‌آلود مسی در میانه های آن به یادگار ماند)
رونالدو به دلیل این خوشحالی با کارت زرد ریکاردو دی‌بورگوس جریمه شد و شاید هیچ کس در آن لحظه فکر نمی‌کرد که 120 ثانیه بعد، این کارت زرد به قرمز تبدیل شود.
در دقیقه 82، ساموئل اومتیتی و کریس رونالدو درون محوطه برخوردی شانه به شانه داشتند که تعادل رونالدو را به هم زد و او را نقش بر زمین کرد. دی‌بورگوس نیز با تشخیص شبیه سازی، کارت زرد دوم را به رونالدو نشان داد و او را از زمین مسابقه اخراج کرد؛ صحنه ای که در بدبینانه ترین حالت، زمین خوردن ناشی از عدم تعادل بود و هرگز نمی‌شد آن را "دایو" در نظر گرفت.
رونالدو که از تصمیم دی‌بورگوس به خشم آمده بود، قبل از خروج از زمین او را هل داد تا دردسر بیشتری برای خود درست کند. به جز محرومیت بازی برگشت، او به خاطر حرکت خود در قبال داور مسابقه 4 جلسه دیگر هم از همراهی رئال مادرید محروم شد تا فصل 18-2017 لالیگا برای رونالدو از هفته پنجم و دیدار مقابل رئال بتیس آغاز شود. (رونالدو بازی هایی در مقابل لاکرونیا، والنسیا، لوانته و رئال سوسیه‌داد را از دست داد، رئال در این بازی ها 8 امتیاز کسب کرد و با بازگشت رونالدو، اولین شکست فصل را با نتیجه 1-0 مقابل بتیس، آن هم در برنابئو متحمل شد.)
مسابقه جنجالی نیوکمپ با سوپرگل مارکو آسنسیو با نتیجه 3-1 به سود رئال به پایان رسید و 3 روز بعد، رئال با گل های آسنسیو (4) و بنزما (39) کار را در همان نیمه اول تمام کرد و با برتری 5-1 در مجموع دو مسابقه برای دهمین بار قهرمان سوپرجام اسپانیا شد.
رونالدو به زمین آمد، گل زد، کارت زرد و کارت قرمز گرفت و در نهایت از زمین مسابقه اخراج شد. تمامی این اتفاقات موجب شده تا ال‌کلاسیکوی رفت سوپرجام 2017 برای برنده توپ طلای 2017 یکی از خاطره انگیزترین ال‌کلاسیکو ها باشد؛ آن هم در شرایطی که او تنها 24 دقیقه در میدان حاضر بود! بهترین سناریو برای آغازی بر آخرین فصل CR7 در سانتیاگو برنابئو.