ورزش 3/ تیم ملی جوانان به صدر جدول تورنمنت کافا رفت و حالا با یک تساوی در روز پایانی بازی ها قهرمان این دوره از بازی ها خواهد شد.
تیم ملی جوانان که پیش از دیدار امروز با افغانستان دو گل به تیم ازبکستان و چهار گل به تیم ترکمنستان زده بود در مصاف با بچه های افغان ارایه گر بازی خوبی بود و با دو گل آریا برزگر 9 امتیازی شد اما اینبار به تنهایی بر صدر جدول تکیه زد. تاجیکستان میزبان که همانند ایران دو بازی خود را با پیروزی پشت سر گذاشته بود بعد از بازی تیم ملی جوانان در برابر افغانستان در استادیوم مرکزی شهر دوشنبه به مصاف ازبکستان رفت و با وجود حمایت از سوی تماشاگران تاجیکستانی نتوانست حریف خود را شکست دهد و در نهایت به تساوی دو بر دو بسنده کرد. البته تیم میزبان تا دقایق پایانی بازی را دو بر یک از حریف عقب بود و در ثانیه های پایانی از شکست گریخت. تاجیکستان با این تساوی 7 امتیازی شد و حالا ایران در روز پایانی بازی ها با یک تساوی قهرمان تورنمنت کافا خواهد شد.
این تورنمنت قرار بود با حضور 6 تیم برگزار شود اما قرقیزستان به دلیل اینکه با ایران در بازی های مقدماتی جام ملت ها همگروه است از حضور در این بازی ها انصراف داد. تیم ملی جوانان در سه مسابقه ای که پشت سر گذاشت زننده 8 گل بود و این بدین معنی است که تیم ملی در سه بازی انجام داده معدل گل 2.66 را برای خود ثبت کرده است که این به دلیل ارایه بازی های تهاجمی از سوی شاگردان سیروس پورموسوی در تورنمنت کافا بوده است. از سویی تیم ملی جوانان در این سه بازی گلی را دریافت نکرد و این نشان می دهد تیم در ساختار دفاعی بی نقص بازی کرده است. حضور تیم ملی جوانان در تورنمنت روسیه و بازی با تیم های خوب میزبان، یونان، آرژانتین و ... تجربیات خوبی را نصیب تیم سیروس پورموسوی کرد بطوریکه دستاوردهای حضور دراین تورنمنت در شهر دوشنبه کاملا مشخص بود و سایت های تاجیکستانی هم از بازی های خوب ایران در این تورنمنت نوشتند و اینکه ایران یک تیم خوب و منسجم نشان داد و با این روند می تواند یکی از مدعیان صعود به جام جهانی باشد. ایران در سال 2017 یکی از تیم های شرکت کننده در جام جهانی بود اما در سال 2019 در جام جهانی حضور نداشت به این خاطر که در بازی های مقدماتی جام ملت ها در اردن ناکام بود و نتوانست در جام ملت ها حاضر شود و با تیم ها برای صعود به جام جهانی رقابت کند.
تیم ملی جوانان آبان ماه در تهران بازی های مقدماتی جام ملت ها را با حضور تیم های امارات، قرقیزستان و نپال برگزار می کند و در صورت صعود از این گروه مهیای حضور در جام ملت های 2020 و کسب سهمیه حضور در جام جهانی زیر 20 سال در سال 2021 می شود.
گفتنی است بازی های روز پایانی تورنمنت کافا پنج شنبه برگزار می شود و تیم ملی جوانان در ساعت 20 به وقت محلی به مصاف تاجکستان می رود و در صورت تساوی در این بازی ها در شهر دوشنبه جشن قهرمانی خواهد گرفت.
تیم ملی جوانان، تیمی که انتظار می رود با صعود به جام جهانی 2021 یکی از ستاره های فوتبال ایران را برگرداند.
آریا برزگر، مهاجم فجر سپاسی امروز در بازی با افغانستان زننده هر دو گل تیم ملی جوانان بود.