مهر/ منجیانی که توسط فدراسیون نجات غریق تربیت و آموزش دیده اند از ابتدای فصل شنا تاکنون جان بیش از هزار نفر را نجات داده‌اند.
فدراسیون نجات غریق و غواصی که سالهای گذشته بیشتر یک فدراسیون در سایه و کم اثر بود، با تغییرات مدیریتی که در راس آن صورت گرفت حالا احیا شده و با برنامه هایی که از سوی رئیس این فدراسیون در نظر گرفته شده به دنبال انجام وظیفه درست خود است.
این فدراسیون که وظیفه ذاتی اش نجات جان انسان هاست، پرورش مدرسان و منجی غریق و غواصان را در اولویت کاری قرار داده است. یکی از مهمترین وظایف این فدراسیون اجرای طرح سالم سازی سواحل دریاها برای استفاده مردم است.
ایلخان نوری رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی در مورد فعالیت هایی که این فدراسیون آغاز کرده هاست گفت: امسال با شناسایی ۶۸۹ منطقه حادثه‌خیز نزدیک به ۱۳۱ طرح سالم‌سازی با عنوان طرح نجات ساماندهی شده است. ضمن اینکه حدود ۱۸۵۰ منجی‌غریق در سواحل استان‌های گیلان، مازندران و گلستان مستقر هستند.
رئیس فدراسیون در مورد اقداماتی که در فصل شنا صورت گرفته است گفت: از آغاز فصل شنا تاکنون حدود ۱۰۸۲ نفر توسط منجیان‌غریق از غرق‌شدن نجات پیدا کرده‌اند.
نوری در مورد برنامه هایی که این فدراسیون برای دانش افزایی مربیانش دارد گفت: برگزاری دوره‌های آب‌درمانی و غواصی و همچنین سمینار دانش‌افزایی مدرسان و منجیان‌غریق و غواصی با حضور رییس جهانی از دیگر فعالیت‌های فدراسیون طی یکسال اخیر می‌باشد.
وی ادامه داد: ضمن اینکه مهم‌ترین اقدام فدراسیون، طرح بیمه مسولیت منجیان‌غریق و غواصی توسط بیمه رازی است که از ابتدای سال، اجرایی شده است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

فناورد
فناورد آگهی