ایسنا/ مسئولان فدراسیون فوتبال چین درخواست کردند تا چند بازیکن برزیلی حاضر در لیگ این کشور علاوه بر تغییر پاسپورت نام چینی هم برای خود انتخاب کنند تا به تیم ملی این کشور دعوت شوند.
به نقل از تیتان اسپورتس، ضعف مهاجم‌های چینی در خط حمله سبب شده است تا لیپی در بازگشت به تیم ملی این کشور، در اولین گام نسبت به حضور چند بازیکن برزیلی در تیم ملی این کشور اقدام کند تا چین بتواند با قدرت در رقابت های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شرکت کند.
بازیکنانی چون ریکاردو گولارت، آلویسیو، الکسون و فرناندینیو مدنظر مسئولان فدراسیون فوتبال چین قرار گرفتند. این بازیکنان باید پاسپورت برزیلی شان را باطل کنند و حتی یک نام چینی نیز برای خود انتخاب کنند تا به تیم ملی فوتبال چین دعوت شود. در این بین بازیکنان برزیلی که پول خوبی از این راه به دست می آورند، نسبت به این کار تمایل جدی نشان دادند و چند تن از این بازیکنان در انتخابی جام جهانی قطر به میدان خواهند رفت.
چین تنها یک بار در سال ۲۰۲۲ با هدایت بورا میلوتینوویچ توانست به جام جهانی راه یابد و با ۳ شکست برابر ترکیه، برزیل و کاستاریکا حذف زودهنگامی از این رقابت ها داشت و حالا مسئولان چینی در تلاش هستند تا این تیم بتواند برای دومین بار در تاریخ راهی جام جهانی قطر شود.
پیشتر الکسون مهاجم برزیلی تیم فوتبال شانگهای بیش از ۵ سال است که در لیگ چین بازی می‌کند و. به خوبی با شرایط فوتبالی این کشور آشنا است. او مهاجمی است که توانسته به همین خاطر پاسپورت چینی خود را دریافت کند و مدنظر مارچلو لیپی قرار گرفت تا به تیم ملی فوتبال چین دعوت شود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید