باشگاه خبرنگاران/ فدراسیون فوتبال برای اعزام اعضای تیم ملی فوتبال ایران به هنگ کنگ و پرداخخت حقوق ویلموتس درخواست ارز نیمایی کرده است.
فدراسیون فوتبال ایران این روز‌ها به دلیل دریافت نکردن مطالبات میلیون دلاری اش از فیفا و مشکلات مالی داخلی از لحاظ اقتصادی وضعیت سختی را پشت سر می‌گذارد و انجام شدن بسیاری از امور جاری این فدراسیون مانند سفر‌های برون مرزی تیم‌های ملی و پرداخت حقوق مارک ویلموتس با مشکل رو به رو شده است.
مسئولان فدراسیون فوتبال برای رفع بخشی از مشکلات خود و پرداخت حقوق مارک ویلموتس از وزارت ورزش درخواست کرده اند در رایزنی با بانک مرکزی مانند سایر فدراسیون‌های ورزشی به این فدراسیون هم ارز دولتی تعلق بگیرد تا مدیران فوتبالی با نرخ کمتری ارز مورد نیازش را تامین کند. مهدی تاج و همکارانش درنظر دارند از این طریق حدود ۵۰۰ هزار دلار از مبلغ قرارداد سرمربی بلژیکی را فراهم کرده و آن را از طریق سفارت ایران در این کشور به حساب ویلموتس بریزند.
از طرفی فدراسیون برای اعزام ملی پوشان فوتبال کشورمان به هنگ کنگ و برگزاری بازی با تیم ملی این کشور در مرحله دوم مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از وزارت ورزش درخواست کرده اند از بانک مرکزی ارز نیمایی بگیرد تا تیم ملی بتواند بدون مشکل راهی این سفر شود.
اعضای تیم ملی ایران قرار است روز ۱۳ شهریور به هنگ کنگ بروند و با توجه به اینکه باید یک هفته در این کشور مانده و ۱۹ شهریور به مصاف هنگ کنگ بروند، هزینه زیادی باید برای سفر و اقامت شان در این کشور شرق آسیایی پرداخت شود.
البته تاکنون پاسخ مثبتی به درخواست‌های فدراسیون و وزارت ورزش برای اخذ ارز نیمایی داده نشده است، اما تلاش مسئولان این ۲ نهاد برای به نتیجه رساندن کار ادامه دارد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

بلد
بلد آگهی