تسنیم/ سری‌آ ایتالیا در آستانه ثبت یک رکورد جدید در بازار نقل‌وانتقالات است.
در حالی که هنوز یک روز دیگر به بسته شدن پنجره نقل و انتقالات فوتبال ایتالیا باقی مانده است، باشگاه‌های کالچو در آستانه ثبت رکوردی جدید قرار گرفته‌اند و آن را به رقمی معادل یک میلیارد و ۸۵ میلیون یورو رسانده‌اند.
رکورد قبلی سری‌آ برای خرید بازیکن در بازار تابستانی نقل و انتقالات، سال گذشته به ثبت رسید که یک میلیارد و ۲۷۶ میلیون یورو بود.
لیگ دسته اول فوتبال ایتالیا اگرچه هنوز فاصله قابل توجهی با توصیف شدن به عنوان زیباترین لیگ دنیا دارد - عنوانی که در دهه‌های ۸۰ و ۹۰ در اختیار داشت - و برای این کار باید پیشرفت‌های قابل توجهی در زمینه زیرساخت‌ها به خصوص نوسازی تقریباً تمام استادیوم‌های این لیگ صورت بگیرد اما اکنون می‌تواند ادعا کند که از حیث پول خرج کردن برای خرید بازیکن توان رقابت با لالیگا و لیگ برتر انگلیس را دارد.
در رکوردی که سری‌آ‌ تابستان گذشته برای خرید بازیکن به ثبت رساند، انتقال ۱۱۷ میلیون یورویی کریستیانو رونالدو از رئال مادرید به یوونتوس سهم بسزایی داشت. امسال هم اما با توجه به برطرف شدن محدودیت‌های باشگاه اینتر برای خرید بازیکن و افزایش بودجه برخی از تیم‌ها برای خرید بازیکن، ارقام قابل توجهی به ثبت رسیده است که همچون سال گذشته بالاترین آنها متعلق به باشگاه یوونتوس است.
با وجود فاصله‌ای نزدیک به ۲۰۰ میلیون یورو با رکورد قبلی، انتظار می‌رود که در مدت زمان باقی مانده این رکورد هم جابجا شود به خصوص که نقل و انتقالاتی مانند خرید ایروینگ لوسانو از سوی ناپولی با رقمی بالغ بر ۴۰ میلیون یورو در شرف وقوع است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

فناورد
فناورد آگهی