ایرنا/ رییس پیشین فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) در مصاحبه‌ای با توضیح بسیاری از موضوعات مرتبط با دوران حضور پررنگ خود در فوتبال، اظهار داشت: در جریان یک کنفرانس در آکسفورد گفته بودم که مسی پسری است که هر مادری آرزوی داشتن او را دارد اما رونالدو بیشتر شبیه یک آدم‌آهنی است.
«سپ بلاتر» مردی که برای ۱۷ سال ریاست فیفا را بر عهده داشت، همچنان بر موضع خود پافشاری کرده و به معنای واقعی کلمه از عقایدش پا پس نکشیده است.
مرد ۸۳ ساله سوئیسی که پس از افشا شدن رسوایی‌های مرتبط با پرداخت ۲ میلیون دلار از حساب فیفا با امضای شخص وی به حساب میشل پلاتینی که از آن به عنوان «رشوه» یاد شد، در سال ۲۰۱۵ از سمتش در فیفا برکنار شد و از آن پس تاکنون با توفیقی اجباری در استراحت به سر می‌برد.
بلاتر در مورد «دیگو مارادونا»، «لیونل مسی» و «کریستیانو رونالدو» حرف‌هایی برای گفتن دارد اما فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا به اعتقاد وی یک سر و گردن بالاتر از دیگران است.
دوپینگ مارادونا – رییس اسبق فیفا با یادآوری آنچه در جام جهانی ۱۹۹۴ رخ داد، بر این باور است که با داستان دوپینگ مارادونا درست همانطوری برخورد شده که با هر بازیکن دیگری برخورد می‌شد.
وی در این خصوص اظهار داشت: بعد از پیروزی ۲ بر یک آرژانتین مقابل نیجریه، مارادونا برای تست دوپینگ انتخاب شد؛ یک پرستار مو طلایی دست مارادونا را گرفت؛ بعد از مشخص شدن نتیجه آزمایش برای تصمیم‌گیری سریع در مورد موضوع و موکول نکردن آن به بعد از جام جهانی، وارد ماجرا شدم؛ مارادونا باید مجازات می‌شد؛ بعد از آن در چند ملاقاتم با مارادونا، هرگز با او در مورد این موضوع حرف نزدم، او هم از من چیزی نپرسید؛ با مارادونا درست مثل هر بازیکن دیگری برخورد شد.
مسی- بلاتر حالا کاپیتان کنونی آرژانتین را بهتر از همتای پرتغالی وی می‌داند؛ او در این باره نیز گفت: در جریان یک نشست در آکسفورد به «فلورنیتینو پرز» گفتم که لئو و کریستیانو هر ۲ بازیکنان خوبی هستند اما مسی پسری است که هر مادری آرزوی داشتن او را دارد و رونالدو بیشتر شبیه آدم‌آهنی است؛ کریستیانو زیاد از این حرف خوشش نیامد حتی رئیس رئال که به من یادآوری کرد که «من عضو افتخاری باشگاه رئال هستم» نیز از این حرف ناراحت شد؛ در واقع این موضوع او را بیشتر عصبانی کرد.
اینفانتینو – بلاتر حرفی با «جیانی اینفانتینو» رئیس کنونی فیفا نداشت؛ تنها سوالاتی مطرح کرد: آیا پلاتینی در مورد اشتیاق اینفانتینو برای جام جهانی زنان حرف می‌زند؟ فرانسه تازه‌ترین جام جهانی زنان را به یک تورنمنت واقعی و هیجان‌انگیز بدل کرد و این در حالی بود که اینفانتینو در بحرین به همراه «جرد کاشنر» داماد دونالد ترامپ در کنفرانس صلح حضور داشت؛ رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال در اجلاس سیاسی اقتصادی چه می‌کند؟ او روابط خود را گسترش می‌دهد و همانطور که «الکساندر چفرین» رییس یوفا گفته است، فکر می‌کنم اینفانتینو به طور کلی به سیاست علاقه وافری دارد؛ با این حال فوتبال باید همواره از مداخله سیاسی مصون بماند.